Tuesday, January 26, 2021
Home Uncategorized

Uncategorized

Neps për të ëmbla? Këto ushqime të shëndetshme do t’jua largojnë si me magji

Një nga gjërat më të vështira që mund të bëni kur mbani një dietë apo qoftë edhe në jetën tuaj të përditëshme...

5 persona humbin jetën dhe 101 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar pozitivë 101 persona. Keshtu numri i...

Rritet numri i grave që ndërrojnë jetë nga konsumimi i tepërt i a lkoolit

Sipas një studimi të kryer së fundmi, rezulton se një numër i madh i grave po humbin jeten për shkak të dëmeve...

Mpiksja e Gjakut Në Krah – Gjithçka Mbi Rrezikun, Shkaqet Dhe Trajtimet

Gjaku mund të mpikset në vena në zona të ndryshme të trupit, përfshirë në krah. Qëllimi primar i mpiksjes...

Deri në vitin 2050 bota do të vuajë nga pandemia e miopisë

Vlerësohet se rreth gjysma e popullsisë së botës, pra rreth 4.9 miliardë njerëz do të vuajnë nga dëmtimi i shikimit për larg.Pjesa...

Humbin jetën 2 pacientë, 158 raste të reja në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar pozitivë 158 persona. Keshtu numri i...

Viti i ri shkollor/ Shahini: Libra falas për nxënësit deri në klasën e 7-të, si dhe gjithë kategoritë e veçanta deri në të 12-tën.

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka dhënë lajmin se tashmë është zgjeruar skema mbështetëse me libra falas deri në klasën e 7-të.

Bilanci i Zyrës Rajonale Fier, rritet interesi për futbollin e femrave

Zyra Rajonale e FSHF-së në Fier ka ulur edhe për këtë edicion siparin në kampionatin rajonal amator. Në total, kjo zonë numëron...

Kjo bimë e ngjashme me ma rijuanën rritet kudo në oborret tona, përfitimet nga ajo do t’ju habisin

Shumë njerëz ende nuk janë njohur me këtë bimë ose e konsiderojnë atë si farë të keqe, por ajo nuk është e...

Njihuni me shqiptaren që po habit Amerikën dhe ka tërhequr vëmendjen e Trump

Antoinette Kalaj ka lindur dhe është rritur në Bronx, por vjen nga një familje emigrantësh shqiptarë. Që në vogëli...

Situatë kritike në Fier dhe Patos. Edhe një futbollist rezulton i infektuar

Vatra të reja infeksioni janë shfaqur në Fier dhe Patos me 12 të infektuar Në Patos është...

140 raste të reja dhe 5 humbje jete. Rekord rastesh të reja në Fier !!

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në përditësimin e të dhënave të pandemisë së COVID-19, ka njoftuar se në 24 orët e...

Most Read

Mjeku fierak u rikonstrukton totalisht shtepine familjes ne nevoje

Para disa muajsh kemi publikuar rastin e familjes Meleq Seferi nga Kallmi i Madh, te cilet ndodheshin ne veshtiresi ekonomike dhe kushte...

Shqiptarët kanë mesatarisht 560 euro kredi për frymë, kryeson Tirana

Shqiptarët kanë mesatarisht 69 mijë lekë ose rreth 560 euro kredi për frymë. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë dhe Instat tregojnë...

Sot, 327 raste te reja dhe 9 humbje jete.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se në 24 orët e fundit është shënuar sërish një rekord infeksionesh.