Elsa nga Fieri habit me kërkesën për të bijën: Nuk gjen dot burrë (Video)

“Na ndihmo të lutem. Vajza ime duhet të lidhet, të krijojë familje. Nuk është në rregull të bashkëjetojë me ndonjë” kështu tha Elsa nga Fieri teksa me këmbëngulje ka kërkuar njohje në emisionin “Aldo Morning Show” për vajzën e saj. Ajo tha se vajza e saj ka mbaruar studimet në Itali dhe punon në një […]

Continue Reading

Triumfi i Ermal Metës në Sanremo, mësuesja e tij në Fier rrëfen emocionet për fitoren

Triumfi i Ermal Metës ka gëzuar gjithë shqiptarët. Por emocione të veçanta ka përjetuar mësuesja e tij e klasës së parë Margarita Feka, banore e lagjes “1 Maji” në Fier . Ajo ka rrëfyer se ka ndjekur deri në orët e para të mëngjesit të së dielës Festivalin e Sanremos, ndërsa mes lotëve të emocioneve […]

Continue Reading

Fier, rehabilitimi i Gjanicës IKMT shemb me tritol 2 ndërtesa (VIDEO)

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) ka shpërthyer me 24 kilogram tritol dy ndërtesa në qytetin e Fierit. Bashkia e Fierit ka planifikuar rehabilitimin e lumit Gjanica dhe ndërtimin e pedonales së qytetit. Nga zbatimi i këtij projekti, deri tani janë shembur me lëndë eksplozive 22 banesa. Momenti i shperthimit te ndertesave ne qender […]

Continue Reading

Libofsha, gati të presë ”Festën e Shqipes” (VIDEO)

Libofsha do të jetë ndalesa e rradhës e Turit etnokulturor “Hajd dalim nga Myzeqeja”, ky event i organizuar nga Bashkia Fier dedikuar traditës, ripërtëritjes së vlerave, kulturës, resurseve të panumërta dhe trashëgimisë kulturore. Djepi i kulturës Myzeqare është konsideruar nga studiuesit zona e Libofshës e cila dikur ishte qendër kryesore e artit dhe kulturës, një […]

Continue Reading