Saturday, September 26, 2020
Home Tradita ''Festa e Grurit", zbulohet programi festiv

”Festa e Grurit”, zbulohet programi festiv

Festat tradicionale tashme kane zene nje vend te rendesishem ne aktivitetet e ndryshme qe organizon Bashkia e Fierit. Festa, te cilat si qellim kryesor kane promovimin e produkteve vendase, atraksioneve turistike,  ruajtjen e tradites, gjallerimin e jetes kulturore ne cdo Njesi Administrative, si dhe per te sjelle mesazhin se ne Fier festohet ne cdo stine te vitit.

Koncerte, parade vajzash myzeqare, parade autokombajnash, panair, gatime tradicionale, aeronautike, lojera sportive e shume e shume surpriza te tjera na presin kete te shtune ne Pojan.

”Festa e Grurit”, e cilesuar si festa me e bukur e vitit, organizuar nen kujdesin e vecante te kryetarit te bashkise Armando Subashi, do ta shnderroj Pojanin ne nje hapesire te madhe festimi, argetimi dhe mikpritje.

Ora 19:00, do te jete fillimi i kesaj feste plot mundesi argetimi, per tu permbyllur ne oret e vona te mbremjes.

Ja programi i festes

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kreativiteti në izolim, 15 vjeçarja krijoi biznesin e veçantë

Instagrami është kthyer në një ndër rrjetet sociale i cili po përdoret jo vetëm për të krijuar miqësi dhe për të ndarë...

Shpërthejnë komentet në rrjet. Ish-deputeti i bën propozimin e ëndrrave Rudina Dembacajt

Rudina Dembacaj është përfolur shumë pas ndarjes nga ish-bashkëshorti Alex dhe lidhjes me ish-deputetin Mark Frroku. Shumë ndjekës e...

124 raste të reja dhe 3 humbje jete. Rriten rastet në Fier gjatë 24 orëve të fundit

Është rënduar sërish bilanci nga koronavirusi në vendin tonë, ku pas një dite pa asnjë humbje jete, kanë ndërruar jetë tre pacientë,...

Shi dhe përmbytje në fundjavë, “Mbrojtja Civile” shkresë 5 qarqeve: Ja qytetet në rrezik!

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile i ka dërguar letër pesë prefektuarave në vend, për të marrë masa pasi gjatë fundjavës pritet mot...

Recent Comments