Saturday, September 26, 2020
Home Aktualitet Fier, aktivitet për mbylljen e muajit të antitrafikut

Fier, aktivitet për mbylljen e muajit të antitrafikut

Mbyllja e muajit të antitrafikut në qarkun e Fierit, është organizuar ndryshe kësaj radhe, nëpërmjet një aktiviteti gjithëpërfshirës me temën “Stop trafikimit të qenieve njerëzore”.

Aktiviteti është zhvilluar para institucionit të prefektit me pjesëmarrjen e prefektit të fierit Vasil Bregu, drejtorit të policisë në qarkun e fierit, drejtori i arsimit, nxënës të shkollave të mesme dhe qytetarë të interesuar.

Në aktivitet u fol për pasojat që shkakton ky fenomen, shkatërrimin e shoqërisë, sensibilizimin kundër trafikimit të femrave por nuk u la pa përmendur edhe dhuna në familje.

Trafikimi i qenieve njerëzore- qoftë për punë të detyruar apo shfrytëzim seksual – vazhdon ta përndjekë Shqipërinë. Në këtë aktivitet kanë përcjell një mesazh se ky fenomen mund të parandalohet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kreativiteti në izolim, 15 vjeçarja krijoi biznesin e veçantë

Instagrami është kthyer në një ndër rrjetet sociale i cili po përdoret jo vetëm për të krijuar miqësi dhe për të ndarë...

Shpërthejnë komentet në rrjet. Ish-deputeti i bën propozimin e ëndrrave Rudina Dembacajt

Rudina Dembacaj është përfolur shumë pas ndarjes nga ish-bashkëshorti Alex dhe lidhjes me ish-deputetin Mark Frroku. Shumë ndjekës e...

124 raste të reja dhe 3 humbje jete. Rriten rastet në Fier gjatë 24 orëve të fundit

Është rënduar sërish bilanci nga koronavirusi në vendin tonë, ku pas një dite pa asnjë humbje jete, kanë ndërruar jetë tre pacientë,...

Shi dhe përmbytje në fundjavë, “Mbrojtja Civile” shkresë 5 qarqeve: Ja qytetet në rrezik!

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile i ka dërguar letër pesë prefektuarave në vend, për të marrë masa pasi gjatë fundjavës pritet mot...

Recent Comments