Thursday, January 21, 2021
Home Aktualitet Fier, me maska dhe lule nëpër duar, nxënësit rikthehen në bankat...

Fier, me maska dhe lule nëpër duar, nxënësit rikthehen në bankat e shkollave (Foto)

Pas nje nderprerje te gjate edhe nxënësit e Fierit nisën sot vitin e ri shkollor në kushte të pazakonta për shkak të pandemisë.

Te gjithe nxenesit dhe prinderit, ashtu si dhe stafi pedagogjik i shkolles, kane qene te pajisur me maska dhe ne hyrje te shkolles u eshte matur temperatura dhe jane dezinfektuar.

Nderkohe qe nje pjese e mire e nxeneseve sidomos ata qe ulen per here te pare ne bankat e shkollave, kane respektuar traditen shumevjeçare, duke mbajtur neper duar buqeta me lule shumengjyreshe.

Edhe neper bankat e klasave nxenesit jane ulur ne distance nga njeri tjetri sipas protokollit te caktuar per mbrojtjen nga infektimi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Mjeku fierak u rikonstrukton totalisht shtepine familjes ne nevoje

Para disa muajsh kemi publikuar rastin e familjes Meleq Seferi nga Kallmi i Madh, te cilet ndodheshin ne veshtiresi ekonomike dhe kushte...

Shqiptarët kanë mesatarisht 560 euro kredi për frymë, kryeson Tirana

Shqiptarët kanë mesatarisht 69 mijë lekë ose rreth 560 euro kredi për frymë. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë dhe Instat tregojnë...

Sot, 327 raste te reja dhe 9 humbje jete.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se në 24 orët e fundit është shënuar sërish një rekord infeksionesh.

Recent Comments