Monday, August 3, 2020
Home Sociale Gruaja nga Fieri: Mbaj 3 fëmijë invalidë, burri me probleme na dhu...

Gruaja nga Fieri: Mbaj 3 fëmijë invalidë, burri me probleme na dhu non

Mes skamjes dhe dhu.nës vazhdon çdo ditë jeta e një familje me 5 anëtarë në Fier. Pikërisht historia e kësaj familjeje ka ardhur sot në emisionin “Me zemër të hapur” në News24.

Familja Troka jeton në Frakull të Fierit mes një varfërie të tejskajshme. Mimoza është nëna e 3 fëmijëve, 2 vajzave dhe një djali, të tre të sëmurë dhe trajtohen me pension invaliditeti.

Problemi më i madh që të katërt, ajo dhe tre fëmijët dhu nohen në mënyrë sistematik nga kryefamiljari pasi ai vuan nga probleme të shëndetit mendor. Prej vitesh ai rrezikon jetën e gruas dhe të fëmijëve, i godet me mjete të forta dhe kërkon t’i dëbojë nga banesa.

Pas denoncimeve që kanë bërë e kanë shtruar disa herë në spitalin psikiatrik të Vlorës, por pas ndërhyrjeve që bëjnë familjaret e tij, vëllezërit dhe e ëma e kanë nxjerrë dhe e kanë rikthyer në banesë.

Për shkak të dhu nës dhe agresivitetit ai ka shkatërruar banesën, ka thyer dyer e dritare dhe shtëpia është bërë e pabanueshme. Mimoza kërkon ndihmë pasi nuk di si t’i mbrojë më prej bashkëshortit fëmijët e saj dhe bën apel që ata të mos bëhen viktima të dhunës së të atit. “Është shtruar në psikiatri në Vlorë dhe e ka nxjerrë i vëllai. Ndonjë ditë do na vr asë, dua të më ndihmoni”, tha gruaja në emision.

(BalkanWeb)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Ja cilat profesione paguhen më shumë në vendin tonë

Kushdo që kërkon të vazhdojë arsimin e lartë, apo të mësojë për një profesion të caktuar, në finale ka si qëllim të...

U akuzua per nje tender, vellai motres: Nuk me ndihmove…!

Rubrika “Shihemi në gjyq”, në Tv Klan solli ditën e sotme historinë aspak të thjeshtë të zotit Gëzim. Ai rrëfeu në studio...

Greqia ndryshon vendimin, lejon fluturime me Shqipërinë

Autoriteti i Aviacionit Civil grek njoftoi zëvendësimin e direktivës së 1 Gushtit lidhur me fluturimet ajrore drejt dhe nga Shqipëria dhe Maqedonia...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti infektohet me koronavirus: Kam kollë, nga sot jam në izolim

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Hoti nëpërmjet...

Recent Comments