Thursday, April 22, 2021

Ikën moti i mirë me diell, fundjava sjell vranësira e reshje shiu

Prej ditësh, vendi ka qenë nën ndikimin e kushteve të mira atmosferike, duke na dhuruar plot ditë të ngrohta me diell. Por duket se kjo fundjavë do të sjellë vransira dhe reshje shiu.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, dita e shtunë do të nisë me mot të vranët e reshje shiu me intensitet të ulët në pjesën më të madhe të vendit.

Gjatë ditës gradualisht vranësirat do të përçahen duke i lënë vendin kthjellimeve, por reshjet e shiut do të mbeten prezente të herëpashershme me intensitet të ulët të karakterit lokal deri në orët e pasdites dhe më pas ndërpriten.

Në lartësinë mbi 800 metra ne veri-verilindje dhe në lartësinë mbi 1100 metra në juglindje priten reshje të dobëta bore.

Dita e diel parashikohet të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira këto më të përqendruara përgjatë relieveve malore. Në jug-juglindje vranësirat do të pasohen nga reshje lokale shiu në orët e pasdites.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Artistja që kandidon për Fierin nga lista e PD: Do të mbështes njerëzit e thjeshtë, cila është sfida ime

Lista shumëemërore e kandidatëve për deputetë e Partisë Demokratike dhe aleatëve të saj përmban profile dhe profesione të ndryshme. Një prej tyre...

Mehmetaj: Hoqën me forcë posterat e LSI-së se do të vinte Rama

Kandidatja për deputete e LSI-së Kejdi Mehmetaj u shpreh se në Fier kësaj partie i është kërkuar që heqë posterat nga godina...

Rama: Shqipëria kampione e Ballkanit në turizëm, bujqësi e agroturizëm

 Nga Fieri, kryeministri Edi Rama tha sot se Shqipëria i ka të gjitha mundësitë për tu bërë kampione në Ballkan në fushën...

Rama: Ju bëni 11 mandate në Fier unë do të bëj 110 herë më shumë për ju

Kryetari i Kuvendit dhe njëherazi kandidati për deputet i PS-së në Qarkun e Fierit, Gramoz Ruçi deklaroi sot se me fitoren e...

Recent Comments