Tuesday, August 11, 2020
Home Personazh Iva Tico një ''vendalie fierake": Plazhi i Semanit, paqe shpirterore qe ta...

Iva Tico një ”vendalie fierake”: Plazhi i Semanit, paqe shpirterore qe ta jep zhytja ne kujtime (FOTO)

Nëpërmjet një xhiro me biçikletë në plazhin e Semanit, gazetarja Iva Tico ka treguar momente pikante nga fëmijëria e saj ne emisionin “Pushime on Top”, për moderatoren Ori Nebijaj.

Nepermjet nje postimi ne rrjetet sociale Iva ka kujtuar me nostalgji femijerine e saj, ku si nje vajze fierake e ulur pas bicikletes se te atit pershkonte rrugen drejt plazhit te Semanit.

Ja postimi i plote:

Arome femijerie… kthim ne vitet ‘80, kur ulur pas tim eti ne biçiklete e ndjeja qe deti ishte afer ende pa e pare, thjesht nga aroma e forte e kripes dhe e pishave

Nje eksperience kaq e bukur televizive, kur bashke me Orin dhe “Pushime on Top” shkuam ne plazhin e Semanit, nje pjese e bregdetit shqiptar shume e frekuentuar ne vitet 80, krejt ne harrese sot. Per nder te se shkuares, kur ate rruge e beja shume shpesh me biçiklete me tim ate, pershkruam serish te njejten rruge. Zbuluam te njejtat aroma, te njejtat lule te egra dhe u kthyem me nje shije kripe dhe une me nje paqe shpirterore qe ta jep zhytja ne kujtime. Faleminderit Ori Nebiajaj qe me dhurove nje dite te bukur vere, per çiltersine ne bisede dhe per dashurine me te cilen e ben kete pune

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

140 raste të reja dhe 5 humbje jete. Rekord rastesh të reja në Fier !!

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në përditësimin e të dhënave të pandemisë së COVID-19, ka njoftuar se në 24 orët e...

Femrat e jetës time kanë pirë më shumë uiski se sa ujë, deputeti hap arkivat, tregon kaçurrelat

Deputeti Kostaq Papa, i cili bëri bujë për deklaratën e tij në Kuvend, ku tha se kur ishte i ri dhe kur...

Përse shpesh njerëzit martohen me një person tjetër nga ai që duan?

Një student e pyeti Profesorin, “Përse shpesh njerëzit martohen me një person tjetër nga ai që duan?”Profesori i tha: “Për t’iu përgjigjur...

Kam bërë video intime me të, e reja denoncon ish-partnerin: Kushërinjtë donin ta sqaronin ”shqiptarçe”

Një 26 vjeçare këmbëngul se jeta e saj është marrë peng në distancë nga ish i fejuari që i kërkon rikthimin tek...

Recent Comments