Saturday, September 26, 2020
Home Aktualitet Ja si zgjohet Fieri çdo ditë (FOTO)

Ja si zgjohet Fieri çdo ditë (FOTO)

Bashkia e Fierit vazhdon masat per parandalimin e perhapjes se COVID-19. Cdo mengjes grupet e punes dezinfektojne ambientet publike, kryesisht parqet po ashtu dhe rruget, bankat, zyrat e sherbimeve, pallate etj.

Ka qene kryebashkiaku Subashi qe ka postuar ne facebook nje video te titulluar ”Fieri zgjohet çdo ditë kështu” me pamje te dezinfektimit te ambienteve te ndryshme publike te qytetit.

Ja postimi i plotë:

Fieri zgjohet çdo ditë kështu!
Dezinfektim i plotë, në të gjithë ambietet publike: rrugë, parqe, lulishte, sportele e ambiente shërbimi, si dhe në të gjitha vatrat ku janë shfaqur raste të personave të prekur me COVID-19.
Nëpërmjet një protokolli rigoroz, kryhen dezinfektime në hyrjet e pallateve, banesave ku banojnë të prekurit, shkallët, ambientet e përbashkëta të pallateve…
Nuk është aksion, por një punë e përditshme, sistematike që ka nisur me shfaqjen e virusit COVID -19 dhe do të vijojë çdo ditë, deri në zhdukjen e plotë të tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kreativiteti në izolim, 15 vjeçarja krijoi biznesin e veçantë

Instagrami është kthyer në një ndër rrjetet sociale i cili po përdoret jo vetëm për të krijuar miqësi dhe për të ndarë...

Shpërthejnë komentet në rrjet. Ish-deputeti i bën propozimin e ëndrrave Rudina Dembacajt

Rudina Dembacaj është përfolur shumë pas ndarjes nga ish-bashkëshorti Alex dhe lidhjes me ish-deputetin Mark Frroku. Shumë ndjekës e...

124 raste të reja dhe 3 humbje jete. Rriten rastet në Fier gjatë 24 orëve të fundit

Është rënduar sërish bilanci nga koronavirusi në vendin tonë, ku pas një dite pa asnjë humbje jete, kanë ndërruar jetë tre pacientë,...

Shi dhe përmbytje në fundjavë, “Mbrojtja Civile” shkresë 5 qarqeve: Ja qytetet në rrezik!

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile i ka dërguar letër pesë prefektuarave në vend, për të marrë masa pasi gjatë fundjavës pritet mot...

Recent Comments