Saturday, September 26, 2020
Home Aktualitet Lajmi per nisjen me heret te llotarise amerikane nuk eshte i vertete,...

Lajmi per nisjen me heret te llotarise amerikane nuk eshte i vertete, ja cfare ka ndodhur

Ditet e fundit eshte shperndare nje lajm se Llotaria Amerikane do te niste te henen e kesaj jave, pra ne Shtator. Ky lajm, me teper duket si keqkuptim sesa si disinformim.
Pasi u interesuam ne web-in e Ambasases Amerikane dhe prane bashkepunetoreve tane te Foto Bele, te cilet jane nje prej studiove me te medha ne Fier qe bejne aplikime te Llotarise Amerikane, mesuam se ne daten 14 Shtator, Ambasada Amerikane do te riniste procedimin e aplikimeve te vjetra, pra fituesit e vitit te kaluar te cilet u nderprene per shkak te pandemise. Cdo gje do te ndodhe normalist si cdo vit, Llotaria Amerikane nis ditet e para te muajt tetor.


Ky eshte njoftimi qe ka bere ambasada ne faqen e saj zyrtare:
Bazuar në udhëzimet e fundit të Departamentit Amerikan të Shtetit, Ambasada e Sh.B.A.-së në Tiranë do të rinisë procedimin e aplikimeve për Lotarinë Amerikane të hënën, më 14 shtator. Ju lutemi, kini parasysh që Programi i Lotarisë Amerikane 2020 skadon më 30 shtator 2020. Departamenti i Shtetit ka përcaktuar përparesitë në planifikimin e intervistave, bazuar në vendimin e fundit të gjyqit (Gomez kundër Trump) dhe standardeve statutore, të cilat Departamenti i Shtetit shpreson të rezultojnë në lëshimin në kohë të vizave për aplikantët e përzgjedhur, deri më 30 shtator.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kreativiteti në izolim, 15 vjeçarja krijoi biznesin e veçantë

Instagrami është kthyer në një ndër rrjetet sociale i cili po përdoret jo vetëm për të krijuar miqësi dhe për të ndarë...

Shpërthejnë komentet në rrjet. Ish-deputeti i bën propozimin e ëndrrave Rudina Dembacajt

Rudina Dembacaj është përfolur shumë pas ndarjes nga ish-bashkëshorti Alex dhe lidhjes me ish-deputetin Mark Frroku. Shumë ndjekës e...

124 raste të reja dhe 3 humbje jete. Rriten rastet në Fier gjatë 24 orëve të fundit

Është rënduar sërish bilanci nga koronavirusi në vendin tonë, ku pas një dite pa asnjë humbje jete, kanë ndërruar jetë tre pacientë,...

Shi dhe përmbytje në fundjavë, “Mbrojtja Civile” shkresë 5 qarqeve: Ja qytetet në rrezik!

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile i ka dërguar letër pesë prefektuarave në vend, për të marrë masa pasi gjatë fundjavës pritet mot...

Recent Comments