Saturday, September 26, 2020
Home Tradita ''Magjia e Festave'', të shtunën në Kafaraj zhvillohet ''Festa e Luleshtrydhes'' (Video)

”Magjia e Festave”, të shtunën në Kafaraj zhvillohet ”Festa e Luleshtrydhes” (Video)

Kafaraj diten e shtune do te festoje edicionin e rradhes te ”Festes se Luleshtrydhes”, e cila po shnderrohet tashme ne nje tradite. Aktiviteti do te organizohet nga Bashkia Fier, se bashku me fermeret e kesaj zone te njohur ne gjithe Shqiperine per kultivimin e luleshtrydhes.

E konsideruar si një prodhim lider i zonës , kultivimi i luleshtrydhes, që eksportohet në shumë vende të Ballkanit dhe Europës, përbën një histori suksesi për fermerët e kësaj zone.

Në qendër të këtij aktiviteti, që do të organizohet në 20 prill, është promovimi i kulturës, traditës, historisë, kulinarisë dhe mbi të gjitha produkteve bujqësore, me në qendër luleshtrydhen, produktin lider të zonës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kreativiteti në izolim, 15 vjeçarja krijoi biznesin e veçantë

Instagrami është kthyer në një ndër rrjetet sociale i cili po përdoret jo vetëm për të krijuar miqësi dhe për të ndarë...

Shpërthejnë komentet në rrjet. Ish-deputeti i bën propozimin e ëndrrave Rudina Dembacajt

Rudina Dembacaj është përfolur shumë pas ndarjes nga ish-bashkëshorti Alex dhe lidhjes me ish-deputetin Mark Frroku. Shumë ndjekës e...

124 raste të reja dhe 3 humbje jete. Rriten rastet në Fier gjatë 24 orëve të fundit

Është rënduar sërish bilanci nga koronavirusi në vendin tonë, ku pas një dite pa asnjë humbje jete, kanë ndërruar jetë tre pacientë,...

Shi dhe përmbytje në fundjavë, “Mbrojtja Civile” shkresë 5 qarqeve: Ja qytetet në rrezik!

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile i ka dërguar letër pesë prefektuarave në vend, për të marrë masa pasi gjatë fundjavës pritet mot...

Recent Comments