Wednesday, October 28, 2020
Home Aktualitet Mjeku fierak Roel Zoga, ne ndihme te qendres "Une jam si ju"...

Mjeku fierak Roel Zoga, ne ndihme te qendres “Une jam si ju” ne Berat


Mjeku fierak Roel Zoga, i njohur me pare nga historia e rikonstruksionit te spitalit te Fierit me shpenzimet personale, gjithashtu dhe me shume aktivitete bamiresie, kete here ka kontribuar ne qendren Rezidenciale “Une jam si ju” ne qytetin e Beratit.

Por kjo nuk eshte hera e pare qe ai kontribon per kete qender. Landi, kujdestari i kesaj qendre, i cili prej vitesh punon prane femijeve me aftesi te kufizuara, na tregon se doktor Roeli prej disa vitesh eshte nje prej miqve me te mire te qendres duke kontribuar ne nevojat qe kane femijet dhe ne mbarevajtjen e godines, si sistemi i kondicionimit apo riparimi i tualeteve, etj.

Kete here na ka sjelle, tharese rrobash dhe detergjente te ndryshem te cilat na nevojiten ne punen tone te perditshme, thote Landi, duke bere thirrje gjithashtu dhe per donacione te tjera per te gjithe ata persona te cilet kane mundesi dhe deshire te jene prane ketyre femijeve me ndihmat e tyre.


Duhet te theksojme se qendra “Une jam si ju”, eshte qender sociale e cila trajton dhe strehon femijet me aftesi te kufizuara, te cilet jetojne aty duke u vizituar shpesh nga familjaret dhe te afermit.

Shiko videon:

https://youtu.be/Smitc4G9rOA

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

“Urime, sapo fituat 700 mijë dollarë”/ Policia jep alarmin: Kujdes! Ja si ju mashtrojnë përmes WhatsApp

“Urime, sapo fituat 700 mijë dollarë”! Nëse në telefonin tuaj ka ardhur ky mesazh, atëhere keni kujdes pasi është vetëm një mashtrim.

Lidhja mes artritit dhe osteoporozës tek gratë – Këshillat e mjekëve

Në të gjithë botën 1 në 3 gra dhe 1 në 5 burra preken nga ndonjë sëmundje e kockave apo lloje të...

Brokoli Të Pjekur Me Djathë – Fantastike Për Shijen dhe Shëndetin

Vlerat ushqimore të tij, e bëjnë brokolin një nga perimet e gjelbra më të shëndetshme në botë. Bëhet fjalë për një perime...

Produkt i ri turistik, bregdeti i Darëzezës shndërrohet në një “pistë” hipizmi

Për herë të parë, bregdeti i Darëzezës në Fier do të shndërrohet në një “pistë” hipizmi. Drejtoresha e Turizmit...

Recent Comments