Saturday, March 6, 2021
Home Aktualitet Mjeku fierak u rikonstrukton totalisht shtepine familjes ne nevoje

Mjeku fierak u rikonstrukton totalisht shtepine familjes ne nevoje

Para disa muajsh kemi publikuar rastin e familjes Meleq Seferi nga Kallmi i Madh, te cilet ndodheshin ne veshtiresi ekonomike dhe kushte te veshtira jetese.

Thirrjes se bere nga Imami Albert Kanani, midis te tjereve u eshte pergjigjur dhe mjeku fierak Roel Zoga i cili i ka ndihmuar me ushqime dhe orendi shtepiake.

Ndersa u njoh nga afer me kushtet e veshtira ne te cilat familja Seferi jetonte, mjeku premtoi qe do i ndihmonte me rikonstruksionin total te shtepise.

Sot pas dy muajsh, shtepia ka nje pamje tjeter, dhe kjo fale mjekut humanist, Roel Zoga.

GJENDJA SI ISHTE

SI ESHTE PAS PERFUNDIMIT TE PUNIMEVE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Ndalohen dy fierakët, kapen në flagrancë duke v jedhur banesën në Himarë

Dy persona kanë rënë në p rangat e policisë së Vlorës, pasi tentuan që të vi dhnin një banesë në Himarë.

Buka e Bardhë Apo Buka e Zezë – Cilën Duhet Të Zgjidhni Për Organizëm Të Fortë

Buka, mund të jetë një produkt i zakonshëm por sipas sipas Raportit Global të Industrisë së Bukës. Ajo vazhdon të mbajë vendin...

Ikën moti i mirë me diell, fundjava sjell vranësira e reshje shiu

Prej ditësh, vendi ka qenë nën ndikimin e kushteve të mira atmosferike, duke na dhuruar plot ditë të ngrohta me diell. Por...

Kupa e Shqipërisë për femra / Vajzat e Apolonisë nuk kursehen në gola ndaj Kinostudios (Foto)

Është mbyllur këtë të premte faza çerekfinale e Kupës së Shqipërisë për femra me ndeshjen Apolonia-Kinostudio. Takimi i zhvilluar në Fier ka...

Recent Comments