Tuesday, January 26, 2021
Home Aktualitet Mjeku fierak u rikonstrukton totalisht shtepine familjes ne nevoje

Mjeku fierak u rikonstrukton totalisht shtepine familjes ne nevoje

Para disa muajsh kemi publikuar rastin e familjes Meleq Seferi nga Kallmi i Madh, te cilet ndodheshin ne veshtiresi ekonomike dhe kushte te veshtira jetese.

Thirrjes se bere nga Imami Albert Kanani, midis te tjereve u eshte pergjigjur dhe mjeku fierak Roel Zoga i cili i ka ndihmuar me ushqime dhe orendi shtepiake.

Ndersa u njoh nga afer me kushtet e veshtira ne te cilat familja Seferi jetonte, mjeku premtoi qe do i ndihmonte me rikonstruksionin total te shtepise.

Sot pas dy muajsh, shtepia ka nje pamje tjeter, dhe kjo fale mjekut humanist, Roel Zoga.

GJENDJA SI ISHTE

SI ESHTE PAS PERFUNDIMIT TE PUNIMEVE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Mjeku fierak u rikonstrukton totalisht shtepine familjes ne nevoje

Para disa muajsh kemi publikuar rastin e familjes Meleq Seferi nga Kallmi i Madh, te cilet ndodheshin ne veshtiresi ekonomike dhe kushte...

Shqiptarët kanë mesatarisht 560 euro kredi për frymë, kryeson Tirana

Shqiptarët kanë mesatarisht 69 mijë lekë ose rreth 560 euro kredi për frymë. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë dhe Instat tregojnë...

Sot, 327 raste te reja dhe 9 humbje jete.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se në 24 orët e fundit është shënuar sërish një rekord infeksionesh.

Recent Comments