Wednesday, October 28, 2020
Home Sport “Na pret një ‘malore’ në elitë”, futbollisti i Apolonisë: Nuk jam penduar...

“Na pret një ‘malore’ në elitë”, futbollisti i Apolonisë: Nuk jam penduar që erdha në Fier – Nga Bujar Rama

Aleksandro Zaimaj pret shpërthimin në sezonin e dytë tek Apolonia. Mesfushori i lindur në Greqi nga prindër shqiptarë dhe që është aktivizuar me Korfuzin gjer në korrik të 2019-ës, ndihet më shumë se i lumtur në Fier.

Ai ka treguar cilësi vërtet të mira gjatë pjesës së dytë të kampionatit të kaluar, por “kredite” ka fituar edhe gjatë kësaj faze përgatitore. Edhe pse shpesh ka pasur probleme në kondicionin fizik, 22-vjeçari mbetet një pikë e fortë për bardhejeshilët edhe nën drejtimin e Xhovani Kolelës.

Pozicioni i tij natyral është në të djathtë, por shpesh atij i është besuar edhe organizmi i lojës, si dhe ka luajtur edhe më i avancuar apo sulmues i fshehtë. Pra, është një “xhol” për mesfushën. Në një prononcim të dhënë për “Panorama Sport” skanon gjendjen e ekipit dhe flet për objektivat.

“Asnjëherë nuk jam penduar që e kam zgjedhur Apoloninë, e kam thënë që në krye të herës këtë. Është një skuadër që më pëlqen dhe një klub i organizuar mirë dhe korrekt. Cilësitë e skuadrës u shfaqën vjet në Kategorinë e Parë, ku arritëm të shpalleshim kampionë në sajë të dëshirës dhe seriozitetit tonë në stërvitje dhe në lojë. Këtë vit detyra jonë do të jetë disa herë më e vështirë, pasi elita është shumë më e fortë se e Para dhe kjo nuk ka vend për dyshime.

Do të ishte mirë që kampionati të kishte filluar në kohën e duhur, por gjithsesi, mendoj se edhe bojkoti është në shërbim të futbollit. Megjithatë, në çdo kohë të fillojë, ne do të jemi gati dhe besoj se do të bëjmë një paraqitje dinjitoze dhe që i shkon për shtat skuadrës sonë”, thotë mesfushori i Apolonisë, Aleksandro Zaimaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

“Urime, sapo fituat 700 mijë dollarë”/ Policia jep alarmin: Kujdes! Ja si ju mashtrojnë përmes WhatsApp

“Urime, sapo fituat 700 mijë dollarë”! Nëse në telefonin tuaj ka ardhur ky mesazh, atëhere keni kujdes pasi është vetëm një mashtrim.

Lidhja mes artritit dhe osteoporozës tek gratë – Këshillat e mjekëve

Në të gjithë botën 1 në 3 gra dhe 1 në 5 burra preken nga ndonjë sëmundje e kockave apo lloje të...

Brokoli Të Pjekur Me Djathë – Fantastike Për Shijen dhe Shëndetin

Vlerat ushqimore të tij, e bëjnë brokolin një nga perimet e gjelbra më të shëndetshme në botë. Bëhet fjalë për një perime...

Produkt i ri turistik, bregdeti i Darëzezës shndërrohet në një “pistë” hipizmi

Për herë të parë, bregdeti i Darëzezës në Fier do të shndërrohet në një “pistë” hipizmi. Drejtoresha e Turizmit...

Recent Comments