HomeAktualitetNë kërkim nga Interpoli për terrorizëm/ Arrestohet shqiptari në Spanjë, çfarë i...

Në kërkim nga Interpoli për terrorizëm/ Arrestohet shqiptari në Spanjë, çfarë i gjeti policia

Published on

spot_img

Një shtetas shqiptar, i shpallur në kërkim ndërkombëtar ka rënë sot në prangat e policisë spanjolle.

Garda Civile pretendon se shqiptari ishte në kërkim nga Interpoli për krime terrorizmi dhe se përdorte rrjete sociale për të promovuar sulmet vetëvrasëse. 35-vjeçari në momentin e arrestimit i është gjetur me një armë e punuar me dorë dhe kalibër 22 milimetra.

Hetimet paraprake për veprimtarinë e tij në platformat sociale konfirmojnë përkatësinë e tij në ideologjinë më radikale të natyrës terroriste, pasi ai përmendi dhe vlerësoi figurën e kamikazit, të lartësuar nga organizatat terroriste.

Latest articles

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë...

Njoftim i RËNDËSISHËM për maturantët, hapet sot portali për aplikimin në universitet, ja afati i fundit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka njoftuar se duke filluar nga dita e sotmë...

Aksident në Fier, makina përplas fëmijën 4-vjeç, shoqërohet shoferi

Një automjet ka aksidentuar një fëmijë 4 vjeç në fshatin Vlosh të Fierit. Fëmija ndodhet...

More like this

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë...

Njoftim i RËNDËSISHËM për maturantët, hapet sot portali për aplikimin në universitet, ja afati i fundit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka njoftuar se duke filluar nga dita e sotmë...