Tuesday, August 11, 2020
Home Tradita Nesër në Frakull zhvillohet Festa e Luleshtrydhes

Nesër në Frakull zhvillohet Festa e Luleshtrydhes

Frakulla neser do te festoje edicionin e dyte te ”Festes se Luleshtrydhes”, e cila po shnderrohet tashme ne nje tradite. Aktiviteti do te organizohet nga Bashkia Fier, se bashku me fermeret e kesaj zone te njohur ne gjithe Shqiperine per kultivimin e luleshtrydhes.

E konsideruar si një prodhim lider i zonës së Frakullës, kultivimi i luleshtrydhes, që eksportohet në shumë vende të Ballkanit dhe Europës, përbën një histori suksesi për fermerët e kësaj zone.

Në qendër të këtij aktiviteti, që do të organizohet në 18 maj, është promovimi i kulturës, traditës, historisë, kulinarisë dhe mbi të gjitha produkteve bujqësore, me në qendër luleshtrydhen, produktin lider të zonës Frakull.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

140 raste të reja dhe 5 humbje jete. Rekord rastesh të reja në Fier !!

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale në përditësimin e të dhënave të pandemisë së COVID-19, ka njoftuar se në 24 orët e...

Femrat e jetës time kanë pirë më shumë uiski se sa ujë, deputeti hap arkivat, tregon kaçurrelat

Deputeti Kostaq Papa, i cili bëri bujë për deklaratën e tij në Kuvend, ku tha se kur ishte i ri dhe kur...

Përse shpesh njerëzit martohen me një person tjetër nga ai që duan?

Një student e pyeti Profesorin, “Përse shpesh njerëzit martohen me një person tjetër nga ai që duan?”Profesori i tha: “Për t’iu përgjigjur...

Kam bërë video intime me të, e reja denoncon ish-partnerin: Kushërinjtë donin ta sqaronin ”shqiptarçe”

Një 26 vjeçare këmbëngul se jeta e saj është marrë peng në distancë nga ish i fejuari që i kërkon rikthimin tek...

Recent Comments