Tuesday, January 26, 2021
Home Politikë Nimet Musai largohet si këshilltar, pranon mandatin e deputetit

Nimet Musai largohet si këshilltar, pranon mandatin e deputetit

Nimet Musai, kreu i grupit te këshilltarëve te LSI në Fier ka dhëne sot dorëheqjen nga mandati i këshilltarit te bashkisë Fier për të pranuar mandatin e deputetit.

Gjatë mbledhjes së sotme, Musai është shprehur se do të jetë edhe në parlament i njëjti person. Me ketë dekoratë ai ka nënkuptuar qëndrimin e tij politik opozitar.

“Në Kuvend do punoj për të mirën e qytetit të Fierit dhe do jap kontributin tim për gjithçka që meriton vendi”- ka thënë ai.

Nimet Musai kandidat nga lista e LSI-së ka pranuar thirrjen e Komisionit Qëndror Zgjedhor për të pranuar mandatin.

Nimet Musai nuk ka humbur kohë dhe ka dorëzuar para një jave formularin e dekriminalizimit duke konfirmuar marrjen e mandatit te Erisa Xhixhos ne qarkun Fier.

Erisa Xhixho e cila ishte ne listat e LSI nuk pranoi mandatin pas thirrjes së vakances nga KQZ, ndërsa ne renditjen ne listen e kandidateve pas saj ka qenë Nimet Musai.

(BalkanWeb)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Mjeku fierak u rikonstrukton totalisht shtepine familjes ne nevoje

Para disa muajsh kemi publikuar rastin e familjes Meleq Seferi nga Kallmi i Madh, te cilet ndodheshin ne veshtiresi ekonomike dhe kushte...

Shqiptarët kanë mesatarisht 560 euro kredi për frymë, kryeson Tirana

Shqiptarët kanë mesatarisht 69 mijë lekë ose rreth 560 euro kredi për frymë. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë dhe Instat tregojnë...

Sot, 327 raste te reja dhe 9 humbje jete.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se në 24 orët e fundit është shënuar sërish një rekord infeksionesh.

Recent Comments