Thursday, January 21, 2021
Home Aktualitet Njihuni me shqiptaren që na bëri krenarë, vlerësohet si "Ambasadore e Paqes"...

Njihuni me shqiptaren që na bëri krenarë, vlerësohet si “Ambasadore e Paqes” nga Kombet e Bashkuara

Pavarësisht situatës nga koronavirusi, kjo situatë nuk e ka ndaluar këtë shqiptare të ngjisë shkallët e karrierës dhe të bëjë krenarë shqiptarët kudo ndodhen.

Bëhet fjalë për shqiptaren Ina Pushi, e cila është vlerësuar nga Kombet e Bashkuara si Ambasadore e Paqes, një titull që i jepet shqiptares në kohën e pandemisë.

E kontaktuar nga BalkanWeb, shqiptarja thekson se ky titull i lartë i është dhënë nga Global Socio Economic And Financial Evolution Network, që është e lidhur me Kombet e Bashkuara.

Ina tregoi se ajo që i ka dhënë këtë titull të rëndësishëm është dëshira dhe lëvizjet e saj për të hapur një shoqatë bamirësie. Shqiptarja Ina Pushi është diplomuar dhe specializuar për degën e ekonomisë në Palermo të Italisë.

Ajo ka prekur edhe shkallët e një ndër universiteteve më të rëndësishme në botë, Harvardit, ku ka ndjekur një seminar në prill të vitit 2019, ndërsa ka ambicien që aty të ndjekë edhe Doktoraturën.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Mjeku fierak u rikonstrukton totalisht shtepine familjes ne nevoje

Para disa muajsh kemi publikuar rastin e familjes Meleq Seferi nga Kallmi i Madh, te cilet ndodheshin ne veshtiresi ekonomike dhe kushte...

Shqiptarët kanë mesatarisht 560 euro kredi për frymë, kryeson Tirana

Shqiptarët kanë mesatarisht 69 mijë lekë ose rreth 560 euro kredi për frymë. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë dhe Instat tregojnë...

Sot, 327 raste te reja dhe 9 humbje jete.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se në 24 orët e fundit është shënuar sërish një rekord infeksionesh.

Recent Comments