Thursday, September 24, 2020
Home Kuriozitete Nxirret në shitje shtëpia e çuditshme me dizajnin unik (FOTO)

Nxirret në shitje shtëpia e çuditshme me dizajnin unik (FOTO)

Një shtëpi e çuditshme dhe shumëngjyrëshe në Buffalo, Texas ka tërhequr vëmendjen e internetit. Ndërtesa është tërësisht nëntokësore dhe ka hapësirë ​​jetese prej 3 mijë metra katrorë me 3 dhoma gjumi, 2 banjo dhe 3 dhoma shtesë.

Ndërtesa është në treg tani, por përpara se të hapni portofolin, ka diçka që duhet ta dini. Çmimi është marramendës, kushton mbi 2.2 milion dollarë!

Prona nuk ka dritë natyrore, megjithatë, dekori është shumë i ndritshëm dhe duket si një vend shumë komod për të jetuar.

Prona përfshin disa struktura mbi tokë në gati 40 hektarë tokë gjithashtu, duke përfshirë një garazh. Ndërkohë, ju hyni në shtëpinë aktuale nëntokësore përmes një vrime që është pikturuar për tu dukur tamam si një tunel me tulla.

Pronari i pronës kishte parasysh privatësinë dhe sigurinë kur ndërtuan shtëpinë. Ata ishin gjithashtu të vetëdijshëm për mbrojtjen e tyre nga stuhitë dhe tornadot që janë të pranishme në zonë. Ndërtesa ndërtuar në një kodër. Ata gërmuan kodrën, krijuan strukturën, e ndërtuan atë dhe pastaj e mbuluan përsëri.

Orenditë unike dhe shumëngjyrëshe mund tu kalojnë blerësve të ardhshëm gjithashtu. Sidoqoftë, nëse nuk jeni adhurues i motiveve të ndritshme, gjithmonë mund të ridekoroni. Çdo dhomë është zbukuruar në një stil dhe temë të ndryshme.

Shtëpia është plotësisht e vetë-mbështetur, përdor ujë nga një pus në pronë, ka sistemin e ujit dhe gropë septike, dhe madje ka një gjenerator që mund të furnizojë për 2 javë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Shi e stuhi, moti përkeqësohet në të gjithë vendin

Ditën e premte moti në vendin tonë do të jetë me kthjellime dhe vranësira në pjesën e parë të ditës në jug...

Dridhet serish toka, lekundje termeti ne afersi te Fierit

Një tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar pak minuta më parë në vend. Mësohet se...

Lajmi i mirë, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit. 134 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 134 raste të reja pozitive nga 852 teste të kryera. Lajmi i mirë është se...

Kafe për merakçinjtë dhe frutat e thata më cilësore? Ja ku i gjeni në Fier !!

Firma Gushi e perbere nga dy dyqane ne Fier, ne lagjen "Apollonia" dhe "29 Nentori" ofron sherbimin dhe cilesine me te mire...

Recent Comments