Wednesday, October 28, 2020

LATEST ARTICLES

Fasion Mylka, kuzhinieri fierak me nam në Tiranë

Një emër i veçantë për një histori suksesi të veçantë. Ai, si shumë prej nesh, vijnë nga një familje e thjeshtë, por fisnike në...

Sot aksioni për ujin, zbardhet plani i qeverisë/Detaje

Pas energjisë mandatin e parë, sot në orën 11:00 kryeministri Rama prezanton operacionin kundra vjedhjes se ujit. Report tv ka mësuar se operacioni do...

Fier, të shtëna drejt derës së një lokali

Një person i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri pistoletë në drejtim të një lokali në lagjen “1 Maji” në qytetin e Fierit. Nga...

Tomori surprizon Apoloninë, 3 gola për 4 minuta.

Skuadra e Tomorit ka surprizuar Apoloninë në Fier, duke realizuar 3 gola në 4 minuta. Në një stadium  të boshatisur, fierakët shënuan 2 herë në...

Fermerët e Fierit kërkojnë ndihmë nga shteti (VIDEO)

Në fusha kanë investuar të gjithë pasurinë e tyre por tashmë nuk kanë një treg për të shitur prodhimin e tyre. Në serat e Fierit,...

Fier: Çmimi i parë i “Fokus 2017” shkon në Hungari (FOTO)

Fotografja hungareze Andrea Kiss u nderua me çmimin e parë në Konkursin Ndërkombëtar të Fotografisë Artistike “Fokus 2017". Fotografja hungareze Andrea Kiss u nderua me...

Patos, përurohet rruga “Grizë Lënginas”

Eshtë përuruar në qytetin e Patosin rruga e cila lidh lagjen “Grizë Lënginas” me rrugën nacionale Fier Patos dhe qytetin e Patosit, me një gjatësi...

1976: Veshje karakteristike të zonës së Myzeqesë (FOTO)

Veshjet tradicionale vishen për të shfaqur identitetin kombëtar apo kulturor. Ato përfaqësojnë herë një komb të tërë, e herë një zonë të vogël rajonale...

Fier: Kompanitë e naftës, lumë borxhesh ndaj administratës fiskale

Kompanitë e sektorit të hidrokarbureve rezultojnë debitoret më të mëdha tek administrate e Tatimeve. Sipas një liste të Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve, ndër...

Fuat Boçi, dashnori i dhembshur i Myzeqesë – Nga Arben Velo

Nga Arben Velo “Ndiheni më tepër voshtinas, apo myzeqar ?-e pyes unë … Është një ditë korriku me erë, ku kullot pak shpresë për shi....

Most Popular

“Urime, sapo fituat 700 mijë dollarë”/ Policia jep alarmin: Kujdes! Ja si ju mashtrojnë përmes WhatsApp

“Urime, sapo fituat 700 mijë dollarë”! Nëse në telefonin tuaj ka ardhur ky mesazh, atëhere keni kujdes pasi është vetëm një mashtrim.

Lidhja mes artritit dhe osteoporozës tek gratë – Këshillat e mjekëve

Në të gjithë botën 1 në 3 gra dhe 1 në 5 burra preken nga ndonjë sëmundje e kockave apo lloje të...

Brokoli Të Pjekur Me Djathë – Fantastike Për Shijen dhe Shëndetin

Vlerat ushqimore të tij, e bëjnë brokolin një nga perimet e gjelbra më të shëndetshme në botë. Bëhet fjalë për një perime...

Produkt i ri turistik, bregdeti i Darëzezës shndërrohet në një “pistë” hipizmi

Për herë të parë, bregdeti i Darëzezës në Fier do të shndërrohet në një “pistë” hipizmi. Drejtoresha e Turizmit...

Recent Comments