Saturday, September 26, 2020
Home Aktualitet Rruga ''Ramiz Aranitasi'', drejt përfundimit (FOTO)

Rruga ”Ramiz Aranitasi”, drejt përfundimit (FOTO)

Puna për rehabilitimin e rrugës ”Ramiz Aranitasi”po ecën me ritme të shpejta. Kjo rrugë me gjatësi 700 metra është një nga arteriet kryesore të qytetit që lidh sheshin “Fitorja” me sheshin “Pavarësia”. Ai është vazhdimësi e bulevardit “Jakov Xoxa” dhe shërben si rrugë lidhëse mes qendrës së qytetit, pjesës jugore të unazës së qytetit dhe rrugës jugore nacionale.

Aktualisht është duke u punuar për restaurimin e fasadave, veshjen e kateve të para me qeramikë, korsitë e biçikletave me gjerësi rreth 1.5 m,shtrimin me pllaka, vendosjen e kontenierëve. gjelbërimin etj.

Me përfundimin e punimeve përveç shndërrimit të infrastrukturës që do i japi gjithë zonës, pritet të nxisë dhe zhvillimin e biznesit dhe të gjitha aktiviteteve ekonomike e sociale të zonës.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kreativiteti në izolim, 15 vjeçarja krijoi biznesin e veçantë

Instagrami është kthyer në një ndër rrjetet sociale i cili po përdoret jo vetëm për të krijuar miqësi dhe për të ndarë...

Shpërthejnë komentet në rrjet. Ish-deputeti i bën propozimin e ëndrrave Rudina Dembacajt

Rudina Dembacaj është përfolur shumë pas ndarjes nga ish-bashkëshorti Alex dhe lidhjes me ish-deputetin Mark Frroku. Shumë ndjekës e...

124 raste të reja dhe 3 humbje jete. Rriten rastet në Fier gjatë 24 orëve të fundit

Është rënduar sërish bilanci nga koronavirusi në vendin tonë, ku pas një dite pa asnjë humbje jete, kanë ndërruar jetë tre pacientë,...

Shi dhe përmbytje në fundjavë, “Mbrojtja Civile” shkresë 5 qarqeve: Ja qytetet në rrezik!

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile i ka dërguar letër pesë prefektuarave në vend, për të marrë masa pasi gjatë fundjavës pritet mot...

Recent Comments