Thursday, January 21, 2021
Home Aktualitet Shkolla e re e Darëzezës gati të presë nxënësit (Foto)

Shkolla e re e Darëzezës gati të presë nxënësit (Foto)

Ky vit i ri shkollor do e gjej Darezezen me nje shkolle te re. Shkolla e re eshte rindertuar teresisht nga e para me fondet e Bashkise Fier, duke ofruar kushte me te mira per nxenesit dhe mesuesit.

Lajmin per perfundimin e shkolles e ka postuar edhe kryebashkiaku Subashi ne rrjetet sociale, ku shprehet se: Nga nje godine e rrezikshme dhe e pasigurte, tashme shkolla e re eshte e sigurt dhe me standarte bashkekohore.

Ja postimi i plote:

Shkolla 9 vjeçare “Darëzezë e Re”!
Pas tërmetit të 26 nëntorit, u kthye në një godinë të rrezikshme dhe tërësisht të pasigurt.
Në një kohë rekord
përfunduam projektin;
hodhëm në shesh godinën e rrënuar;
rindërtuam shkollën e re;
Nesër fëmijët e Darëzezës vërtet do të nisin vitin e ri shkollor në kushte të pazakonta për shkak të pandemisë, por në shkollën e re të sigurt e me standard bashkëkohor.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Mjeku fierak u rikonstrukton totalisht shtepine familjes ne nevoje

Para disa muajsh kemi publikuar rastin e familjes Meleq Seferi nga Kallmi i Madh, te cilet ndodheshin ne veshtiresi ekonomike dhe kushte...

Shqiptarët kanë mesatarisht 560 euro kredi për frymë, kryeson Tirana

Shqiptarët kanë mesatarisht 69 mijë lekë ose rreth 560 euro kredi për frymë. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë dhe Instat tregojnë...

Sot, 327 raste te reja dhe 9 humbje jete.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se në 24 orët e fundit është shënuar sërish një rekord infeksionesh.

Recent Comments