Thursday, September 24, 2020
Home Aktualitet Shtohen të infektuarit në Fier, 11 raste në 24 orët e fundit

Shtohen të infektuarit në Fier, 11 raste në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, vazhdojnë të shtohen rastet pozitive me COVID-19 në Fier.

Sot janë konfirmuar 11 raste të reja në këtë qytet dhe i përkasin 3 bashkive në qarkun Fier.

Sipas informacioneve, vatra me numrin më të madh mbetet qyteti i Fierit, më pas Roskoveci dhe Patosi.

Në Fier mbeten kontaktet e të prekurve nga institucionet si ALUIZNI dhe ADISA në këtë qytet.

Për çdo rast vazhdon hetimi epidemiologjik për çdo kontakt që personat kanq pasur mq herët.

Në 24 orët e fundit në vend u regjistruan 5 viktima dhe 126 raste të reja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Dridhet serish toka, lekundje termeti ne afersi te Fierit

Një tjetër lëkundje tërmeti është regjistruar pak minuta më parë në vend. Mësohet se...

Lajmi i mirë, asnjë humbje jete në 24 orët e fundit. 134 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 134 raste të reja pozitive nga 852 teste të kryera. Lajmi i mirë është se...

Kafe për merakçinjtë dhe frutat e thata më cilësore? Ja ku i gjeni në Fier !!

Firma Gushi e perbere nga dy dyqane ne Fier, ne lagjen "Apollonia" dhe "29 Nentori" ofron sherbimin dhe cilesine me te mire...

Sinoptikani grek paralajmëron: Në Shqipëri, stuhi dhe përmbytje, bëhuni gati të shtunën

Klearhos Marousakis, sinoptikan i televizionit grek Open paralajmëron se Makthi ′′i luleve” do rikthehet në ditët e ardhshme.

Recent Comments