Saturday, September 26, 2020
Home Uncategorized Situatë kritike në Fier dhe Patos. Edhe një futbollist rezulton i infektuar

Situatë kritike në Fier dhe Patos. Edhe një futbollist rezulton i infektuar

Vatra të reja infeksioni janë shfaqur në Fier dhe Patos me 12 të infektuar

Në Patos është konfirmuar nje futbollist i ekipit Albpetrol rreth 30 vjeç. Nuk dihet se ku mund të jetë infektuar por dyshimet janë se ai mund të ketë rënë në kontakt me virusin në Tiranë ku përpara dy javesh ka dhënë provime, ndërsa ka luajtur bashke me ekipin ndeshje në Librazhd.

30 vjeçari është në gjendje të mirë, ndërsa 5 anëtarët e tjerë të familjes nuk kane simptoma të sëmundjes.

Ndërkohe në Fier 11 persona janë infektuar në plazh dhe dasma. Autoritetet shëndetesore kanë bërë thirrje që dasmat të ndalohen edhe nëpër shtëpi ndërsa shezllonet të jenë pa veshje prej rrobe me qëllim që të dezinfektohen lehtësisht.

Po gjurmohen kontaktet e te infektuarve. Fieri ka 129 të sëmure aktivë ndërsa ritmi i përhapjes së sëmundjes është përshpejtuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kreativiteti në izolim, 15 vjeçarja krijoi biznesin e veçantë

Instagrami është kthyer në një ndër rrjetet sociale i cili po përdoret jo vetëm për të krijuar miqësi dhe për të ndarë...

Shpërthejnë komentet në rrjet. Ish-deputeti i bën propozimin e ëndrrave Rudina Dembacajt

Rudina Dembacaj është përfolur shumë pas ndarjes nga ish-bashkëshorti Alex dhe lidhjes me ish-deputetin Mark Frroku. Shumë ndjekës e...

124 raste të reja dhe 3 humbje jete. Rriten rastet në Fier gjatë 24 orëve të fundit

Është rënduar sërish bilanci nga koronavirusi në vendin tonë, ku pas një dite pa asnjë humbje jete, kanë ndërruar jetë tre pacientë,...

Shi dhe përmbytje në fundjavë, “Mbrojtja Civile” shkresë 5 qarqeve: Ja qytetet në rrezik!

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile i ka dërguar letër pesë prefektuarave në vend, për të marrë masa pasi gjatë fundjavës pritet mot...

Recent Comments