Saturday, September 26, 2020
Home Sport Talenti nga Gostivari Imran Fetahi, i bashkohet Apolonisë

Talenti nga Gostivari Imran Fetahi, i bashkohet Apolonisë

I lindur ne Gostivar me 2 gusht 2002, Imran Fetahi do te jete futbollisti me i ri i Apolonise. Prej 3 javesh ne stervitje me Apolonine U19, futbollisti i ardhur nga Shkendija e Tetoves ka firmosur mbremjen e djeshme nje kontrate me klubin e futbollit Apolonia.

Fetai, i cili konsiderohet si nje nder talentet me premtues te Maqedonise, luan si qendermbrojtes dhe ka nje shtatlartesi prej 1.88 cm. Ai eshte pjese e kombetares U18 te Maqedonise, dhe fillimisht do te luaje per ekipin e U19 te Apolonise, qe kete sezon do te marre pjese ne Ligen e Kampioneve per te Rinj.

Edhe agjencia e menaxhimit te futbollisteve “Kosovo Sportmanagement” ka pasqyruar lajmin e arritjes se marreveshjes mes futbollistit qe ata menaxhojne dhe Apolonise.

Ja postimi:

Lojtari yne Imran Fetai nga sot eshte pjese e klubit KF APOLONIA nga Fieri.
Qendermbrojtesi 18 vjeqare eshte pjese e kombetares se Maqedonise Veriore U18, lojtar shume premtues dhe presim qe ne te ardhmen te arrij ne kulmin e futbollit europian.
E falenderojme klubin nga Fieri per bashkepunim, dhe i urojme sukese ne edicionin e ri te Superliges se Shqiperise.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kreativiteti në izolim, 15 vjeçarja krijoi biznesin e veçantë

Instagrami është kthyer në një ndër rrjetet sociale i cili po përdoret jo vetëm për të krijuar miqësi dhe për të ndarë...

Shpërthejnë komentet në rrjet. Ish-deputeti i bën propozimin e ëndrrave Rudina Dembacajt

Rudina Dembacaj është përfolur shumë pas ndarjes nga ish-bashkëshorti Alex dhe lidhjes me ish-deputetin Mark Frroku. Shumë ndjekës e...

124 raste të reja dhe 3 humbje jete. Rriten rastet në Fier gjatë 24 orëve të fundit

Është rënduar sërish bilanci nga koronavirusi në vendin tonë, ku pas një dite pa asnjë humbje jete, kanë ndërruar jetë tre pacientë,...

Shi dhe përmbytje në fundjavë, “Mbrojtja Civile” shkresë 5 qarqeve: Ja qytetet në rrezik!

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile i ka dërguar letër pesë prefektuarave në vend, për të marrë masa pasi gjatë fundjavës pritet mot...

Recent Comments