HomeAktualitetTentoi të kalonte 33 kg kanabis në kufirin grek, arrestohet shqiptari

Tentoi të kalonte 33 kg kanabis në kufirin grek, arrestohet shqiptari

Published on

spot_img

Një 59-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë, pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike.

Bëhet me dije se 59-vjeçari është arrestuar mëngjesin e sotëm në zonën e Kastorisë. Në zonën e Kastorisë është lokalizuar makina, e drejtuar nga 59-vjeçari dhe gjatë kontrollit që u krye, u gjetën 2 çanta udhëtimi me 30 pako kanabis të papërpunuar, me peshë totale 33 kilogramë e 200 gram.

Nëndrejtoria e Sigurisë Kastoria ka nisur hetimet paraprake për rastin, ndërsa i arrestuari do të dërgohet të Prokuroria Penale e Kastorisë.

Latest articles

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë...

Njoftim i RËNDËSISHËM për maturantët, hapet sot portali për aplikimin në universitet, ja afati i fundit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka njoftuar se duke filluar nga dita e sotmë...

Aksident në Fier, makina përplas fëmijën 4-vjeç, shoqërohet shoferi

Një automjet ka aksidentuar një fëmijë 4 vjeç në fshatin Vlosh të Fierit. Fëmija ndodhet...

More like this

Qeveria vendos: Kush kultivon mbi 1 hektar grurë përfiton 300 mijë lekë subvencion!

Qeveria ka vendosur të mbështesë prodhimin e grurit në këtë periudhë të vështirë për...

Vendimi i fundit i qeverisë/ Pushime të paguara për punonjësit e administratës që dhurojnë gjak vullnetarisht, përfitojnë dhe qytetarët

Të gjithë punonjësit e administratës që dhuron vullnetarisht gjak, do të marrë dy ditë...

Njoftim i RËNDËSISHËM për maturantët, hapet sot portali për aplikimin në universitet, ja afati i fundit

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka njoftuar se duke filluar nga dita e sotmë...