Saturday, September 26, 2020
Home Sport U dashurova në moshën 15-vjeçare, nuk e dija çfarë më priste

U dashurova në moshën 15-vjeçare, nuk e dija çfarë më priste

Sot, ai është bërë 10 vjeç dhe ka vite pa e takuar babain, pasi ky i fundit, ka treguar jo vetëm mungesë interesi, por që nga momenti i largimit nuk jep asnjë detyrim ushqimor për fëmijën. Esmeralda rrëfen me dhembje gjithçka ka kaluar, pasi për shkak të moshës shumë gjëra nuk i kishte kuptuar.

Por çfarë mund të bëjë një vajzë vetëm 16 vjeçe me një fëmijë 8 muajsh në krahë ? E vetmja zgjidhje e saj ishin prindërit, që dikur e kishin lejuar të lidhte jetën me një person 30 vjeçar.

Në familjen e prindërve jetova disa vite, mes debatesh e pamundësish për të ndërtuar një jetë të qetë, pasi babai konsumonte shumë alkool, deri sa goditja më e madhe ishte në tërmetin e 26 nëntorit, ku familja mori një shtëpi tjetër me qira ndërsa mua më braktisën në atë godinë që edhe sot e kësaj dite qëndroj me djalin 10 vjeçar. Aktualisht jam e pa punë dhe askush nuk i kthen sytë nga une. Babai i djalit u bë disa vite që nuk e takon djalin dhe as detyrim ushqimor nuk i jep – rrëfeu 25 vjeçarja në studio.

Pas rrëfimit, ajo ju drejtua institucioneve dhe bizneseve private, ti jepnin mundësi për një vend pune, pasi e kishte të pamundur të siguronte ushqimin për djalin e saj 10-vjeçar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kreativiteti në izolim, 15 vjeçarja krijoi biznesin e veçantë

Instagrami është kthyer në një ndër rrjetet sociale i cili po përdoret jo vetëm për të krijuar miqësi dhe për të ndarë...

Shpërthejnë komentet në rrjet. Ish-deputeti i bën propozimin e ëndrrave Rudina Dembacajt

Rudina Dembacaj është përfolur shumë pas ndarjes nga ish-bashkëshorti Alex dhe lidhjes me ish-deputetin Mark Frroku. Shumë ndjekës e...

124 raste të reja dhe 3 humbje jete. Rriten rastet në Fier gjatë 24 orëve të fundit

Është rënduar sërish bilanci nga koronavirusi në vendin tonë, ku pas një dite pa asnjë humbje jete, kanë ndërruar jetë tre pacientë,...

Shi dhe përmbytje në fundjavë, “Mbrojtja Civile” shkresë 5 qarqeve: Ja qytetet në rrezik!

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile i ka dërguar letër pesë prefektuarave në vend, për të marrë masa pasi gjatë fundjavës pritet mot...

Recent Comments