Friday, December 4, 2020
Home Sociale U ndalua se dh unoi vjehrrin, rrëfehet nusja: Më ofendoi, më futi...

U ndalua se dh unoi vjehrrin, rrëfehet nusja: Më ofendoi, më futi duart në fyt dhe

Dh una në familja ka qenë tema që është diskutuar ditën e sotme në Shqipëria Live, ku personazhe të ndryshme kanë rrëfyer historitë e tyre.

Një nga to është Valentina Pemaj, historia e së cilës ka bërë xhiron në rrjet, pasi akuzohet se ka dhu nuar vjehrrin e saj. Ajo ka zbuluar se si ka nisur sherri, për të cilin vjehrri i saj e akuzon.

Nusja ka zbuluar në një lidhje të drejtpërdrejtë me Shqipëria Live, se i gjithë sherri ka nisur për disa pune që nisi të bënte në shtëpinë e tyre, për të cilat vjehrri nuk ka rënë dakord.

Im bijë më tha që të bëja disa rregullime në shtëpi dhe të gjitha shpenzimet do i merrte ajo. Pas shtëpisë ishin disa ullinj që doja t’i heqja dhe t’i mbaja në vazo. I thashë një punëtori që t’i priste, por vjehrri nuk e la. Erdhi djali dhe më tha se lala po bërtet, kur shkoj i them se i kam dhënë leje unë, tha Valentina.

Kjo e fundit shton se aty nisën ofendimet e më pas ka ardhur bashkëshorti që i ka futur brenda në shtëpi. Erdhi edhe burri e donte ta qetësonte. Ai më ofendoi me fjalë që ishte turp t’i thoshte para fëmijës. I them a të vjen turp që i thua kështu fjalësh nënës së mbesës dhe nipërve të tu. Më futi duart në fyt dhe më këput varësen, e nuk më lëshonte. Unë në ato momente i kam vendosur duart në fytyrë, ishte instiktive me e largu. Me e heq prej qafe. Ka ardhur burri dhe e largoi. Vjehrra dhe djali më morën dhe më larguan, vijoi ajo.

Valentina tregon se ka dëshmitar burrin, vjehrrën dhe djalin 13 vjeç. Më pas kam marrë telefonin e djalit dhe kam marrë policinë e Shkodrës. Më tha se nuk është kompetencë e tyre dhe duhet të flisja me policinë e Lezhës. Erdhi policia dhe e shoqëruan. Pas 30 minutash më morën mua dhe ika me burrin për të dhënë denoncimin. Kur shkova në komisariat e gjeta dosjen e përpilume. Nuk e kam lexuar mirë, por thuhej se isha e akuzuar se kisha dhu nuar në banesën e tij vjehrrin, ka zbuluar Pemaj.

Kjo e fundit ka shtuar se vjehrri ka goditur edhe veten që të ketë më shumë shenja që të më akuzonte mua.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Shqiptarët kanë mesatarisht 560 euro kredi për frymë, kryeson Tirana

Shqiptarët kanë mesatarisht 69 mijë lekë ose rreth 560 euro kredi për frymë. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë dhe Instat tregojnë...

Sot, 327 raste te reja dhe 9 humbje jete.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se në 24 orët e fundit është shënuar sërish një rekord infeksionesh.

Zhurmat, rreziku tinëzar që i kanoset çdo ditë njerëzve

Zhurmat dhe tingujt e lartë janë jo vetëm acaruese, por prishin ritmin kardiak të zemrës. Një studim gjerman zbuloi se zhurmat e...

Recent Comments