Monday, August 3, 2020
Home Sociale U zhduk 9 muaj më parë, 40-vjeçari dyshohet se bën jetën endacaku...

U zhduk 9 muaj më parë, 40-vjeçari dyshohet se bën jetën endacaku në Fier

Humbi 9 muaj më parë dyshohet se bën jetën e një endacaku. Rikthimi i historisë së 40-vjeçarit, që u zhduk më 26 shtator të një viti më parë nga Shkodra. Shenja jete për Andi Lekaj, i cili u largua me biçikletën e tij, nga banesa ku jetonte i vetëm. Në emisionin ‘Pa Gjurmë’ këtë të enjte mbërriti një informacion, nga i cili një dëshmitar pretendon, se e ka parë paraditen e së mërkurës në orën 11:00, në qytetin e Fierit.

’Në orën 11: 00, dje e kam parë tek posta qendrore në Fier tek Zogu i Zi. Ishte i pa qethur dhe i parruar. Madje pranë tij kaloi një nënë, me një fëmijë dhe ajo u tremb. Ishte i veshur keq. Ai doli në lulishten aty afër postës dhe më pas hyri mes për mes pallateve’, tha dëshmitari

Me vete mori vetëm kartën e identitetit dhe një aparat celulari, por ai del i fikur që prej ditës kur 40-vjeçari u zhduk. Andi Lekaj u largua me biçikletën e tij, e cila rezulton e zhdukur bashkë me të. Ai jetonte i vetëm dhe për këtë arsye nuk njoftoi askënd kur u largua. Familjarët kanë bërë menjëherë denoncimin në polici, por Andi Lekaj, sipas sistemit TIMS, nuk rezulton të ketë kaluar kufirin në mënyrë të ligjshme. Ditën që u zhduk Andi Lekaj kishte veshur një palë xhinse dhe një këmishë të bardhë. Është i gjatë 170 cm, me flokë kaçurrela, te zeza me trup të dobët.

Nëse keni informacion, jeni të lutur të lidheni me redaksinë e “Pa Gjurmë” në të gjitha format e kontaktit:
Celular: 069 99 55 698 si dhe në aplikacionet: WhatsApp dhe Viber
Telefon: 0444 17 778

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Ja cilat profesione paguhen më shumë në vendin tonë

Kushdo që kërkon të vazhdojë arsimin e lartë, apo të mësojë për një profesion të caktuar, në finale ka si qëllim të...

U akuzua per nje tender, vellai motres: Nuk me ndihmove…!

Rubrika “Shihemi në gjyq”, në Tv Klan solli ditën e sotme historinë aspak të thjeshtë të zotit Gëzim. Ai rrëfeu në studio...

Greqia ndryshon vendimin, lejon fluturime me Shqipërinë

Autoriteti i Aviacionit Civil grek njoftoi zëvendësimin e direktivës së 1 Gushtit lidhur me fluturimet ajrore drejt dhe nga Shqipëria dhe Maqedonia...

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti infektohet me koronavirus: Kam kollë, nga sot jam në izolim

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Hoti nëpërmjet...

Recent Comments