Saturday, September 26, 2020
Home Uncategorized Vajzat fierake për rekord, gola me "breshëri" edhe në ndeshjen e sotme...

Vajzat fierake për rekord, gola me “breshëri” edhe në ndeshjen e sotme në Shkodër

Vajzat fierake ne keto 3 ndeshjet e para te zhvilluara pas hapjes se vendit nga pandemia, jane vertet per nje rekord ”Guinness”. Pasi kane shenuar plot 30 gola ne dy ndeshjet e para, pikerisht 13 ndaj Dajtit dhe 17 ndaj Maliqit, vajzat fierake nuk zhgenjejne as ne ndeshjen e sotme ne Shkoder ndaj AAS-se vendase. Ato kane arritur te permbushin pritshmerite duke arritur serish nje fitore me shifra te bujshme, nje bresheri me plot 15 gola eshte derdhur ne porten vendase.

4 gola jane shenuar sulmuesja Kesjana Goro (14 vetem ne 3 ndeshjet e fundit), nga dy gola secila kane shenuar dy futbollistet afrikanojugore Nhalpho dhe Mgcoyi, po dy gola ka shenuar edhe Simoni, ndersa nga 1 gole kane shenuar Iliadhi, Levendi, Troka, Amonikaj dhe Mile.

Pas 12 javesh, ekipi i Apolonise renditet ne vendin e dyte me 31 pike, me nje golaverazh +111 gola, 117 te shenuar dhe vetem 6 te pesuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Kreativiteti në izolim, 15 vjeçarja krijoi biznesin e veçantë

Instagrami është kthyer në një ndër rrjetet sociale i cili po përdoret jo vetëm për të krijuar miqësi dhe për të ndarë...

Shpërthejnë komentet në rrjet. Ish-deputeti i bën propozimin e ëndrrave Rudina Dembacajt

Rudina Dembacaj është përfolur shumë pas ndarjes nga ish-bashkëshorti Alex dhe lidhjes me ish-deputetin Mark Frroku. Shumë ndjekës e...

124 raste të reja dhe 3 humbje jete. Rriten rastet në Fier gjatë 24 orëve të fundit

Është rënduar sërish bilanci nga koronavirusi në vendin tonë, ku pas një dite pa asnjë humbje jete, kanë ndërruar jetë tre pacientë,...

Shi dhe përmbytje në fundjavë, “Mbrojtja Civile” shkresë 5 qarqeve: Ja qytetet në rrezik!

Agjencia Kombëtare e Mbrojtjes Civile i ka dërguar letër pesë prefektuarave në vend, për të marrë masa pasi gjatë fundjavës pritet mot...

Recent Comments