Tuesday, January 26, 2021
Home Aktualitet Vodhi kabujt elektrikë të serave, arrestohet 30 vjeçari

Vodhi kabujt elektrikë të serave, arrestohet 30 vjeçari

 

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnje, arrestuan në flagrancë shtetasin:

-Ervin Dervishi, 30 vjeç, banues në lagjen “Karbunarë e Madhe” Lushnje.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi gjatë natës në fshatin Zgjanë Lushnje, ka vjedhur kabujt elektrikë të serave të shtetasve L.A, 51 vjeç dhe P.A, 46 vjeç.

Gjithashtu, ky shtetas në datën 11.05.2018 ka vjedhur edhe 50 metër kabëll elektrik të një kompanie telefonike në Lushnje.

Nga hetimet e kryera, ky shtetas është autor i dyshuar i disa vjedhjeve të tjera në qytetin e Lushnjes për dokumentimin e të cilave po punohet.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan mjeti tip “Benz” me të cilën dyshohet se është kryer vjedhja dhe 280 metër kabëll.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Vjedhje” parashikuar nga Neni 134 i Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Mjeku fierak u rikonstrukton totalisht shtepine familjes ne nevoje

Para disa muajsh kemi publikuar rastin e familjes Meleq Seferi nga Kallmi i Madh, te cilet ndodheshin ne veshtiresi ekonomike dhe kushte...

Shqiptarët kanë mesatarisht 560 euro kredi për frymë, kryeson Tirana

Shqiptarët kanë mesatarisht 69 mijë lekë ose rreth 560 euro kredi për frymë. Të dhënat e Bankës së Shqipërisë dhe Instat tregojnë...

Sot, 327 raste te reja dhe 9 humbje jete.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale bën të ditur se në 24 orët e fundit është shënuar sërish një rekord infeksionesh.

Recent Comments