Sport

Shqipëri magjike në Hamburg, kuqezinjtë udhëheqin në pjesën e parë ndaj Kroacisë

Shqipëria dhe Kroacinë përballen me njëra tjetrën në Hamburg, në ndeshjen e vlefshme për Europianin. Kuqezinjtë synojnë suksesin, ndaj një skuadre që nuk është përballur asnjëherë në histori ndaj tyre. Në krahun tjetër,edhe kroatët vijnë në këtë takim të etur për pikë, pasi deri më tani nuk kanë grumbulluar asnjë.

Cest la vie

Kombëtarja me dy ndryshime, në stol Seferi dhe Broja, ndërsa nga minuta e parë Laçi dhe Manaj. Te Kroacia, në fushë janë më të mirët.

Formacionet zyrtare:

Shqipëria: Strakosha , Hysaj , Ajeti, Gjimsiti, Mitaj, Ramadani, Asllani, Laçi, Bajrami, Asani, Manaj. Trajner: Sylvinho.

Kroacia: Livakovic, Stanisic, Sutalo, Gvardiol, Perisic, Modric, Brozovic, Kovacic, Majer, Petkovic, Kramaric. Trajner: Zlatko Dalic.

Minutë pas minute:

45- Mbyllet fraksioni.

30- Asllani gabon me një penallti në lëvizje.

29- Super-goditje nga Hysaj, Shqipëria ushtron presion. Mbrojtësi i afrohet golit.

19- Provon Brozovic, pa rezultat.

18- Shqipëria kujdeset në prapavijë, nuk lejon hapësira. Kroatët në sulm.

 

11- Gollll. Shqipëria realizon me Laçin, kryesojmë në Hamburg.

1- Nis ndeshja.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button