Lajme

Gazetari nga Kosova Berat Buzhala flet për plazhin e Semanit: Nuk kam parë plazh më të pastër (Video)

Tre gazetarë të njohur të Kosovës, Berat Buzhala Visar Arifaj dhe Burim Pacolli, prej mëse një jave kanë nisur një udhëtim me këmbë nga pjesa veriore e bregdetit shqiptar në Velipojë drejt ekstrimit jugor në Kepin e Stillos.

Cest la vie

Ata ecin me këmbë dhe promovojnë bizneset e turizmit dhe ekspozojnë bregdetin e Shqipërisë, duke theksuar dhe problematikat e turizmit në ato vende ku kalojnë.

Në një postim Buzhala thotë se kanë mbërritur në plazhin e Semanit ne Fier.

“Prej nga ku jemi nis, prej Velipojes, kurre nuk na ka ndodhur me pa konteniera. Domethene eshte hera e pare qe shohim plazhe te pastra. Plus restoranteve qe jane me ndryshe, me modest, me dru dhe me flamuj. Nuk e di a eshte nga kultura e njerezve ketu, por eshte per admirim. Nuk ka 10 yje, por ka 8. Deti gjithashtu i mire, cadrat jane me lire se kudo tjeter – thote nder te tjera gazetari Buzhala

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button