Lajme

Greqi/ Sherr me thika në burgjet e Korydallos, një shqiptar mbetet i vrarë, një tjetër i plagosur

Një përleshje mes të burgosurve në burgjet e Korydallos në Greqi ka bërë që një shqiptar të humbas jetën dhe një tjetër të plagoset.

Cest la vie

I vdekur ka mbetur Alfons Ndoci 35 vjeç, ndërsa i plagosur Altin Vokrri 46 vjeç nga Gjakova bën me dije Top Channel.

Siç bëhet me dije nga mediat greke ka shpërthyer një sherr me thika saqë edhe forcat e sigurisë e kanë pasur të vështirë të ndërhyjnë.

Në këtë burg mësohet se qëndrojnë të burgosurit shqiptar. Ende nuk dihet nëse ka të lënduar të tjerë, por mendohet se shkaku i konfliktit mund të ketë qenë fare banal.

Të burgosurit debatuan nëse do të hynin brenda në qeli për shkak të vapës dhe më pas konflikti u përshkallëzua, në katin e parë të repartit të katërt me përdorimin e thikave dhe shkopinjve,

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button