Monday, June 21, 2021
Home Histori 3 foto të rralla të urës së Mbrostarit mbi lumin Seman e...

3 foto të rralla të urës së Mbrostarit mbi lumin Seman e shkatërruar nga lufta

Ne websiten e Drejtorise se Pergjithshme te Arkivave tashmë mund te gjenden me mijra foto dhe tituj librash që i përkasin periudha të ndryshme historike.
Fare lehtë me disa klikime ato bëhen pjesë e studimeve tuaja, apo edhe thjesht për të shuar kërshërinë.

Ne u futem, kerkuam dhe na dolën 3 foto të rralla e ndoshta të panjohura me parë. Bëhet fjalë për 3 foto që paraqesin urën e shkatërruar të Mbrostarit mbi lumin Seman.

Ura e Mbrostarit u hodh në erë gjatë tërheqjes së ushtrisë gjermane nga Fieri më datë 15 tetor 1944.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Nesër, solstici veror, kur ndodh dhe si ndikon në jetën e njeriut në Tokë

21 qershori është dita më e gjatë e vitit, e cila shënon edhe fillimin e stinës së verës në hemisferën veriore. Ky...

E rëndë / Bie nga fiku, ndërron jetë 17 vjeçarja

Një vajzë 17-vjeçe ka ndërruar jetë pasditen e sotme në Lushnje pasi aksidentalisht ka rënë nga pema. Ngjarja ka ndodhur në fshatin...

Degradon situata, vëllezërit heqin rripat e pantallonave (Video)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” tek E Diela Shqiptare kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë...

Debat me tone të ashpra: Eduardi e quan vëllain monstër, nuk do ta shohë me sy…

Të ftuar në rubrikën “Shihemi në Gjyq” kanë qenë të ftuar Eduardi dhe Gramozi, dy vëllezër të...

Recent Comments