Monday, September 27, 2021
Home Ekonomi Albpetrol njofton ankandin e suksesshëm, shet 100.000 ton naftë bruto

Albpetrol njofton ankandin e suksesshëm, shet 100.000 ton naftë bruto

alternatetext

Pas një periudhe të gjatë mungese rezultatesh konkrete edhe për shkak të pandemisë, një “erë” e re suksesi po hapet për agjencinë shtetërore të naftës, Albpetrol. Pas ankandit të suksesshëm për shitjen e 40 mijë tonëve naftë bruto, Albpetrol njofton rezultate të tjera.

Agjencia shtetërore e naftës bën me dije se ka arritur të finalizojë ankandin për shitjen e 100.000 tonëve naftë bruto. Gjithashtu, evadimi i kësaj sasie të madhe vijon me sukses.

Fituese është shpallur shoqëria EUROPETROL DURRES ALBANIA” sh.a.,me qendër në Tiranë. Që prej datës 21 Maj 2021, ka filluar evadimi i naftës së blerë duke ndjekur me përpikmëri procedurat e caktuara. Pra, Albpetrol ka shënuar sukses jo vetëm në shitjen e naftës bruto, por dhe në tërheqjet korrekte të pagesave.

Agjencia shtetërore e naftës pas një periudhe bllokimi të prodhimit nga mos-finalizimi i ankandeve të naftës bruto, për shkaqe të lidhura me situatën e krijuar nga pandemia, tashmë është duke u rimëkëmbur me ritme të shpejta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Një burrë mes të dyjave, gruas: Më hëngre 80 mln lekë, tani shkon me vëllain tim! Të dashurës: Je gjithçka për mua! (Video)

Sot në emisionin “Pa Gjurmë” u trajtua një histori dashurie mes një vajze 30-vjeçare nga Durrësi (Joana) dhe 50-vjeçarit Bilbil Xhafa nga...

EMRI/ Kush është shqiptari i dyshuar për vrasjen e mësueses në Britani, zbulohen të tjera detaje mbi 36-vjeçarin

Mediat britanike kane zbuluar foton e Koçi Selamajt,36-vjeçarit shqiptar që është a rrestuar në Britani. Ai dyshohet të...

Vrasja e mësueses në Britani/ Arrestohet një 36-vjeçar shqiptar

Një 36-vjeçar shqiptar është a rrestuar në Britani pasi dyshohet se është përfshirë në v rasjen e mësueses Sabina Nessa disa ditë...

Mësim në kohë COVID-i/ Zv/ministrja e Arsimit zbulon skenarët nëse përkeqësohet situata

Zv/Ministrja e Arsimit, Nina Guga, ishte e ftuar pasditen e sotme në studion e “Zona Zero” në Top News ku foli për...

Recent Comments