Monday, January 17, 2022
Home Foto Aromë pranverore në qytet, lulet shumëngjyrëshe pushtojnë Fierin (FOTO)

Aromë pranverore në qytet, lulet shumëngjyrëshe pushtojnë Fierin (FOTO)

alternatetext

Fieri është duke iu rikthyer traditës, kur dikur njihej si ”qyteti i luleve”. Një dëshmi e punës së përditshme që Ndërmarja e Gjelbërmit në Bashkinë Fier po bën për shtimin e sipërfaqeve të gjelbërta dhe për pasurimin e tyre me pemë të ndryshme dhe lule shumëngjyrëshe. Vlen për tu përmendur fakti se qytetarët fierakë i duan lulet, ata i mbjellin në oborret e tyre, në ballkon dhe dritare, mjafton të dilni një xhiro nëpër lagjjet e Fierit ku do të ”deheni” nga aroma dhe freskia e luleve.

Hidhini një sy këtyre fotove të bëra gjatë ditëve këtyre ditëve:

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

“Isha i papjekur”, pas deklaratës së vjehrrit i kthehet nusja: 70 vjeç u poqe?! (Video)

Petriti ka sjellë në një seancë ndërmjetësimi nusen e djalit Albanën. Konflikti mes tyre ka lindur kur nusja i ka kërkuar që të largohet...

“O unë, ose ti aty! Ti ke shumë shpenzime se je i sëmurë”, nusja i drejtohet vjehrrit (Video)

Petriti ka sjellë në seancë ndërmjetësimi të birin në rubrikën “Shihemi në Gjyq” në “E diela shqiptare”, por ai nuk ka pranuar. Në vend...

“Do ta kesh tradhtuar”, 35 vjeçarja tregon çfarë i tha polici kur denoncoi dhunën e ish-bashkëshortit (Video)

Kalvari i gjatë i vuajtjeve të Aurorës ka nisur qëkur ishte fëmijë 10 vjeçe. Në adoleshencë ajo pranoi që të martohej me një burrë...

“Turp që një parti e djathtë drejtohej nga një ish-komunist” – Agron Kapllanaj tregon çfarë i tha mjekja fierake për Berishën: Djemtë me flokë...

Kreu i Partisë Demokratike për Qarkun e Fierit, Agron Kapllanaj gjatë takimit të kryedemokratit Basha me simpatizantët e kësaj force politike në këtë qytet...

Recent Comments