Thursday, August 5, 2021
Home Aktualitet Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit, ja sa janë rastet...

Asnjë humbje jete në 24 orët e fundit, ja sa janë rastet e reja.

Asnjë humbje jete dhe vetëm dy raste të reja me Covid-19 u shënuan në 24 orët e fundit në Shqipëri.

Lajmi është konfirmuar nga Ministria e Shëndetësisë, e cila bëri me dije se janë kryer 1693 testime, nga të cilat kanë rezultuar pozitivë 2 qytetarë.

Po ashtu, rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: nga 1 rast në Shkodër, Librazhd.

“Aktualisht janë 118 pacientë aktivë me Covid19 në vend. Po marrin trajtim spitalor të specializuar 5 pacientë, nga të cilët 3 pacientë janë në terapi intensive. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me Sars-Cov2 pozitiv. Në 24 orët e fundit janë shëruar 8 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve në 129,918 që nga fillimi i epidemisë”, thuhet në njoftim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

Shuhet pas shumë orësh zjarri në kodrat e Mallakastrës, digjen bimë frutore dhe ullinj

Pas një punë disa orë më radhë për fikjen e zjarrin , tashmë vatrat e zjarrit janë vënë nën kontroll në Mallakastër.

Efekti Delta, rritet ndjeshëm numri i të infektuarve gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri

Vendi ynë ka shënuar sërish një rritje të konsiderueshme të të infektuarve me koronavirus. Në bilancin e 24 orëve...

E rëndë! Ra nga një pallat, humb jetën 35-vjeçarja

Një 35-vjeçare mësohet se ka humbur jetën ditën e sotme në mënyre tragjike në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur pranë...

Shitet Apartament 2+1 ne lagjen “15 Tetori” ne Fier, prane shkolles “Mark Dashi” (Foto)

Shitet Apartament 2+1 ne lagjen "15 Tetori" ne Fier, prane shkolles "Mark Dashi" Apartamenti ka 72m2 dhe ndodhet ne katin e 5. Orientimi eshte Jug-veri. Zona...

Recent Comments