Wednesday, June 29, 2022
Home Aktualitet

Aktualitet

Bashkia Fier “shkund” nga themelet qendrën kulturore

Me kuader te ristrukturimit te QKF, institucioni i bashkise ka shpallur pothuajse te gjitha vendet e lira te punes. Ky eshte njoftimi i bere...

Instalohen mbi 100 hidrantë zjarri në qytetin e Fierit (FOTO)

Mbi 100 hidrantë zjarri ,të instaluar nëntokë dhe të jashtëm janë vendosur ditët e fundit në qytetin e Fierit. Ato shërbejne për furnizimin me...

Fier, godet me dorezë shokun e klasës, ndalohet 16 vjeçari

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier arrestuan në flagrancë shtetasin: -A.M, 16 vjeç, banues në Fier (nxënës shkolle). Arrestimi i këtij shtetasi...

Nga Tirana në Fier dhe Dibër, Rama tregon rrugët e reja që do të ndërtohen në Shqipëri

Duke folur në mjediset e Tirana Business Park, kryeministri Edi Rama ka folur për rëndësinë e infrastrukturës. Sipas tij, ende sot Shqipëria nuk ka...

Fier, iu gjet lëndë narkotike në banesë, arrestohet 48 vjeçari

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim: -Mitat Stani, 48 vjeç, banues në fshatin Ngjeqar,...

‘Lulëzon’ tregtia e iriqëve në Fier

Iriqët po shiten shumë në Fier. Shumë qytetarë janë të interesuar t’i blejnë, por pak e dinë se si mund t’i gatuajnë. Disa të tjerë...

Zgjidhet problemi i ujit në Fier. Rama: Jo tolerim për shkelësit

Një ditë pas nisjes së aksionit për ujin e pijshëm, kryeministri Edi Rama ka udhëtuar drejt qytetit të Fierit, ku ka parë nga afër...

Arrestohet në Zvicër për llogari të prokurorisë së Fierit, biznesmeni i fuqishëm shqiptar

Është arrestuar në Zvicër për llogari të prokurorisë së Fierit, Ardian Xhillari, biznesmen i njohur në Shqipëri. Arrestimi eshte kryer per llogari te prokurorise...

Sot aksioni për ujin, zbardhet plani i qeverisë/Detaje

Pas energjisë mandatin e parë, sot në orën 11:00 kryeministri Rama prezanton operacionin kundra vjedhjes se ujit. Report tv ka mësuar se operacioni do...

Fier, të shtëna drejt derës së një lokali

Një person i paidentifikuar ka qëlluar me armë zjarri pistoletë në drejtim të një lokali në lagjen “1 Maji” në qytetin e Fierit. Nga...

‘Na paguani,ose…!600 punonjës të By Pass Fier në protestë

Mbi 600 punonjës të firmave nënkontraktore të kompanisë italiane ‘Serenisima’ kanë dalë ditën e sotme në protestë, në qytetin e Fierit. Punonjësit kanë nisur...

“Do vras gruan dhe veten”, çifti nga Fieri, letër kryeministrit Rama

Dy prindër akuzohen se kanë kërcënuar me jetë prokurorin e Fierit pas moszbardhjes së vdekjes së djalit të tyre 2-vjeçar para 5 vitesh. “Nuk...

Most Read

Aksidenti tragjik që i mori jetën nënës e djalit të saj, zbardhet shkaku. Policia bën fajtore viktimën

Dy ditë pas ngjarjes së rëndë në Berat, ku nënë e bir humbën jetën në një aksident, policia jep versionin e saj përfundimtar. Pas këqyrjes...

Vidhnin karburant në fabrikën e qumështit ku punonin, dy të arrestuar

Një operacion i policisë së Tiranës i koduar “Agents” ka vënë në pranga dy persona të akuzuar për vjedhjen e një sasie të konsiderueshme...

Të jetosh me një gjarpër, efektivja e policisë: E kam anti-stres, më kënaq

Të kesh për kafshë shtëpiake, një gjarpër. Mund të duket diçka e pamundur por jo për Anisën. Ajo është police, në qytetin e Elbasanit....

Ndryshon sërish brenda 24 orëve çmimi i karburanteve në Shqipëri/ Ja sa do të jetë çmimi i ri

Për të dytën ditë me radhë çmimi i naftës ka pësuar rënie. Në më pak se 24 orë nga vendimi i të martës, Bordi...