HomeBota

Bota

Armën “në kokë” kushëririt, parandalohet vrasja! Policia prangos 40-vjeçarin

Një 40-vjeçar në fshatin Dorëz të Tiranës ka kanosur me armë zjarri kushëririn e tij. Fatmirësisht falë ndërhyrjes në kohë të policisë, është bërë e mundur parandalimi i përshkallëzimit të situatës dhe prangosja e 40-vjeçarit. Ndërkohë materialet proceduriale i kanë kaluar Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit...

Primaret në PD, zbulohet kandidati i parë për Fierin: Kam vendosur të marr pjesë në garë sepse e ndjej detyrim qytetar dhe politik

Evdar Kodheli është kandidati i parë që konfirmon pjesëmarrjen e tij në garën për Primaret në qarkun e Fierit. Ai shprehet se ka vendosur të kandidojë pasi e ndjen si detyrim qytetar dhe politik, ndërsa shton se gara është ajo që përzgjedh më të mirin,...
spot_img

Keep exploring

Vjehrra që kapi “mat” nusen duke tradhëtuar bashkëshortin, “dorëzohet”: Nuk ndihem mirë! Jam bërë shumë pishman

Vjehrra e cila kapi “mat” nusen në Librazhd duke tradhëtuar të shoqin, ka pranuar...

Bota ‘gjithë sy e veshë’ nga Moska/ Vladimir Putin nis fjalimin dhe njofton urdhrin e ri që ka firmosur

Në Rusi kremtohet sot Dita e Fitores, 9 Maji dhe e gjithë bota është...

E gjithë vëmendja te 9 maji, mediat e huaja nxisin spekulimet: Cila mund të jetë lëvizja e radhës e Putin

Prej disa javësh Rusia ka nisur bombardimet në Ukrainë, duke lënë mijëra të vdekur,...

Vrau vajzën duke e helmuar me ketamininë, flet mjekja: Ishte e qetë, reagimi i asaj, aspak si i një nëne që sapo i ka...

Rasti i vdekjes së tre vajzave të së njëjtës familje në Patra dhe arrestimi...

Nisin bisedimet Kiev-Moskë në Stamboll, Erdogan i pranishëm: T’i japim fund kësaj tragjedie

Delegacioni ukrainas dhe rus kanë nisur bisedimet në Stamboll, me pjesëmarrjen e presidentit turk,...

Përfundojnë bisedimet Rusi-Ukrainë, ja çfarë thotë negociatori ukrainas

Bisedimet Rusi-Ukrainë kanë përfunduar edhe për ditën e sotme. Lajmi është bërë i ditur...

Krim makabër/ Quajti “psikopat” Presidentin Putin, gjendet e vdekur modelja ruse

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e sotme në Rusi, ku është gjetur...

Janë duke u dërguar me kamionë, trupat e ushtarëve rusë “po mbushin morgjet bjelloruse”

Trupat e ushtarëve rusë të vrarë në luftën në Ukrainë, janë duke mbushur morgjet...

Iu transplantua zemra e derrit, ndërron jetë 57-vjeçari në SHBA

Ka vdekur personi i parë në botë të cilit i ishte transplantuar zemra e...

Centrali i Çernobilit pëson “errësim të plotë”, jepet alarmi për katastrofë nga rrezatimi

Impianti bërthamor i Çernobilit ka pësuar një “errësim të plotë”, duke shkaktuar frikë nga...

Vajza e Putin “masakrohet” nga komentet, mbyll rrjetet sociale

Vajza e Vladimir Putin, 18-vjeçarja Luiza Rozova, ka mbyllur të gjitha llogaritë e saj...

Zbardhet telefonata 1-orëshe/ Si e nisi bisedën Erdogan dhe çfarë i kërkoi Putinit: Ja për çfarë është e gatshme Turqia

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogani, i ka kërkuar homologut të tij rus, Vladimir Putin,...

Latest articles

Armën “në kokë” kushëririt, parandalohet vrasja! Policia prangos 40-vjeçarin

Një 40-vjeçar në fshatin Dorëz të Tiranës ka kanosur me armë zjarri kushëririn e...

Primaret në PD, zbulohet kandidati i parë për Fierin: Kam vendosur të marr pjesë në garë sepse e ndjej detyrim qytetar dhe politik

Evdar Kodheli është kandidati i parë që konfirmon pjesëmarrjen e tij në garën për...

Policia e Fierit me “dorë të hekurt”, bën namin me heqje patentash

Policia Rrugore Fier/ Kontrolle nga Policia Rrugore, të përqendruara në drejtim të shkeljeve që...

Ilir Meta “hedh dritë” mbi historinë e tij të dashurisë: Ja si u njoha me Monikën, falenderoj PS-në!

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka treguar njohjen e tij me bashkëshorten...