Sunday, November 28, 2021
alternatetext
Home Ekonomi

Ekonomi

Kursi zyrtar i këmbimit të valutave, 11 tetor 2021

Ky eshte kursi zyrtar i kembimit te valutave sipas Bankes se Shqiperise, per daten 11 tetor 2021.

Kooperativistja që u bë biznesmene. E nisi duke shitur domate në rrugë (Video)

Historia e Nedrete Arapi do të na tregojë që nuk është kurrë vonë për të ndryshuar fatin e jetës. Nedrete nuk ka...

Ja cilat janë 10 kompanitë më të mëdha në Shqipëri

Renditja e 10 më të mëdhave e “Monitor 200” në vitin 2020 ka shënuar disa ndryshime: Së pari, në...

Fermerët ankohen: Tregtaret kanë frikën e përdorimit të pesticideve, prodhimi i domateve na ka mbetur stok

Prej ditësh prodhimi i domates në Lushnjë ka mbetur pa u shitur. Nuk tregtohet as në tregun vendas dhe as për eksport....

Nga shafrani te gjalpi i arrorëve e boronica, “Ari” që po rritet nga toka shqiptare

Shafran nga Tirana, që këtë vit do të prekë eksportin; boronica Tropoje, të cilat kanë interes për blerje brenda vendit, aq sa...

Nga shafrani te gjalpi i arrorëve e boronica, “Ari” që po rritet nga toka shqiptare

Shafran nga Tirana, që këtë vit do të prekë eksportin; boronica Tropoje, të cilat kanë interes për blerje brenda vendit, aq sa...

Blegtoria, qarku i Fierit me përqendrimin më të madh të numrit të krerëve

Prodhimi blegtoral në vendin tonë ka ardhur në rritje të qëndrueshme, kjo në sajë të shtimit të investimeve në ferma e komplekse blegtorale, por...

500 fermerë në Fier, kontrata ekskluzive për eksport në Austri të trangullit Kornishon

500 fermerë në qarkun e Fierit prodhojnë trangull “Kornishon” ekskluzivisht për eksport në Austri, mbi bazën e kontratave paraprake.Drejtoresha e Agjencisë së...

Mikeli nga Roskoveci, frymëzues dhe inkurajues për gjithë të rinjtë në sektorin bujqësor (Video)

Investimet në bujqësi po shtohen dita-ditës dhe po krijojnë një infrastrukturë moderne, e cila i shërben më së miri fermerëve në çdo...

Fieri me numrin më të madh të bizneseve të reja që u hapën në sektorin e bujqësisë

Qarku i Fierit kryeson me numrin më të lartë të bizneseve të reja që u hapën në sektorin e bujqësisë dhe agrobiznesit,...

Histori Suksesi / Arturi nga Fieri arrin 2.6 milionë euro eksporte

Me mbi 20 vite përvojë në sektorin e Bujqësisë, Artur Vrushi, sot ka pikën e tij të...

Të famshmit fitojnë miliona nga Instagrami, lista kryesohet nga Cristiano Ronaldo

Kur Cristiano Ronaldo hoqi dy shishe Coca -Cola nga tavolina gjatë një konference për shtyp, duke inkurajuar njerëzit në njëfarë mënyrë të...

Most Read

Dhunohet monumenti i 100-vjetorit të Pavarësisë në Tiranë (Foto)

Monumenti i Pavarësisë në parkun “Rinia” në Tiranë është dhunuar dhe dëmtuar nga persona të cilët i kanë vjedhur pllakat e metalit për t’i...

LAJM I FUNDIT/ E rëndë, humbin jetën burrë e grua, dyshohet se janë asfiksuar nga gazi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të shtune në qytetin e Kavajës. Një burrë e një grua janë asfiksuar nga gazi dhe...

Spanjë/ Po trafikonte marijuanë, arrestohet 27-vjeçar shqiptar, inskenoi aksidentin për vjedhjen e drogës

Garda Civile në bashkëpunim me Policinë Vendore Spanje ka arrestuar dy persona të përfshirë në një aksident të ndodhur në qytetin e La Zubia,...

Kanalet e Myzeqesë “pushtohen” nga peshqit e ngordhur (Video)

Katastrofa mjedisore me peshq të ngordhur nëpër kanalet e Myzeqesë, vijon prej më shumë se një muaji. Banorët e zonës së Karavastasë fajësojnë fabrikat e...