Thursday, August 5, 2021
Home Ekonomi

Ekonomi

Të famshmit fitojnë miliona nga Instagrami, lista kryesohet nga Cristiano Ronaldo

Kur Cristiano Ronaldo hoqi dy shishe Coca -Cola nga tavolina gjatë një konference për shtyp, duke inkurajuar njerëzit në njëfarë mënyrë të...

10 më “të pasurit” e vendit kanë rreth 540 milionë euro në banka

Viti i pandemisë e ka ulur disi peshën e depozituesve më të mëdhenj në strukturën totale të depozitave bankare.

Hidhen në treg kartëmonedhat e reja 1 mijë lekë dhe 10 mijë lekë (FOTO)

Banka e Shqipërisë prezantoi sot dy prerje të reja të kartëmonedhave shqiptare, të cilat dalin zyrtarisht në...

Del për herë të parë në treg. Ja si do të jetë kartmonedha 10.000 lekëshe

Banka e Shqipërisë ka njoftuar se gjatë javës së ardhshme, në 15 qershor, do të prezantohen dy prerjet e radhës së serisë...

Fillon operimet tregtare impianti i parë fotovoltaik lundrues në Shqipëri. Prodhohet energji nga dy burime në basenin e liqenit

Pas përfundimit me sukses të fazës së zbatimit dhe lidhjen me rrjetin kombëtar të energjisë elektrike, njësia e parë e Impiantit Fotovoltaik...

12 vjeçarja shqiptare, krijuese e çorapeve dhe çantave me lule 3D (Foto)

Edhe pse vetëm 12 vjeç, mosha nuk e ka ndalur Bleza Baftiun, vajzën e talentuar të dizenjojë dhe krijojë getat, çantat e...

Kjo lule rritet në Shqipëri dhe kushton sa një makinë

Zafferano di Dumre, ky është edhe prodhimi më i ri “Made in Albania” që kultivohet në Dëshiran të Belshit. Familja Elezi ka...

Albpetrol njofton ankandin e suksesshëm, shet 100.000 ton naftë bruto

Pas një periudhe të gjatë mungese rezultatesh konkrete edhe për shkak të pandemisë, një “erë” e re suksesi po hapet për agjencinë...

Prodhohet plehu i parë kristalin “Made in Albania”

Kryeministri Edi Rama ishte sot në kompaninë “Albaseed” në Divjakë, tanimë falë edhe mbështetjes nga qeveria, një prej kompanive më të mëdha...

Rama në kompleksin më të madh për kultivimin e fidanëve në Ballkanin Perëndimor

Kryeministri Edi Rama vizitoi sot në Divjakë, kompleksin më të madh të serrave për kultivimin e fidanëve në Ballkanin Perëndimor, ku falë...

Nga 1 janari 2022, 18 mijë të punësuar me pagë 40 mijë lekë përfitojnë nga zerimi i taksës

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, deklaroi sot në mbrëmje e ftuar në një studio televizive se “nga data 1 janar...

Kush është 29 vjeçari nga Kafaraj, “bossi” i luleshtrydhes shqiptare – Nga Adriana Mile

Teksa e shikon ashtu trupvogël, të imët dhe djalë të urtë, askush nuk e beson se pas tij fshihet “bossi i luleshtrydhes...

Most Read

Shuhet pas shumë orësh zjarri në kodrat e Mallakastrës, digjen bimë frutore dhe ullinj

Pas një punë disa orë më radhë për fikjen e zjarrin , tashmë vatrat e zjarrit janë vënë nën kontroll në Mallakastër.

Efekti Delta, rritet ndjeshëm numri i të infektuarve gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri

Vendi ynë ka shënuar sërish një rritje të konsiderueshme të të infektuarve me koronavirus. Në bilancin e 24 orëve...

E rëndë! Ra nga një pallat, humb jetën 35-vjeçarja

Një 35-vjeçare mësohet se ka humbur jetën ditën e sotme në mënyre tragjike në Tiranë. Ngjarja ka ndodhur pranë...

Shitet Apartament 2+1 ne lagjen “15 Tetori” ne Fier, prane shkolles “Mark Dashi” (Foto)

Shitet Apartament 2+1 ne lagjen "15 Tetori" ne Fier, prane shkolles "Mark Dashi" Apartamenti ka 72m2 dhe ndodhet ne katin e 5. Orientimi eshte Jug-veri. Zona...