Tuesday, September 28, 2021
alternatetext
Home Ekonomi

Ekonomi

Nga 1 janari 2022, 18 mijë të punësuar me pagë 40 mijë lekë përfitojnë nga zerimi i taksës

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj, deklaroi sot në mbrëmje e ftuar në një studio televizive se “nga data 1 janar...

Kush është 29 vjeçari nga Kafaraj, “bossi” i luleshtrydhes shqiptare – Nga Adriana Mile

Teksa e shikon ashtu trupvogël, të imët dhe djalë të urtë, askush nuk e beson se pas tij fshihet “bossi i luleshtrydhes...

Fermeri 29 vjeçar në Fier, modeli i suksesit për të rinjtë

Mikel Hoxha, vetëm 29 vjeç, baba i dy fëmijëve është shembull i një përkushtimi dhe vullneti të pashoq për të ecur përpara.

Dyfishohet pagesa e ndihmës ekonomike. Ja kategoritë që do përfitojnë

Familjet pa të ardhura që trajtohen me ndihmë ekonomike, jetimët, v iktimat e tr afikimit dhe d hunës do të përfitojnë për...

Sa paguhen shqiptarët, ja qyteti ku meshkujt paguhen më pak se femrat

Paga mesatare mujore në Shqipëri sipas statistikave arriti në 52.382 lekë. Statistikat e detajuara nga rajonet të raportuara nga...

Përfitoi mbështetje me grante/ Pika e grumbullimit e fermerit nga Roskoveci zgjeron eksportet bujqësore

Saimon Hatia nga Roskoveci është një tjetër dëshmi reale e zhvillimit dhe rritjes së sipërmarrjeve bujqësore në vend, me mbështetjen financiare të...

Kryeministri Rama rikthen amnistinë fiksale: Do të legalizojmë paratë jashtë bankave

Kryeministri Edi Rama ka rikthyer edhe njëherë çështjen e aministrisë fiskale, për të formalizuar të gjithë ata që kanë sasi parash cash...

Fier, kryeministri Rama inaguron ndërmarrjen e re të Mirëmbajtjes së Rrjetit të Gazit

36 të rinj e të reja janë përzgjedhur të jenë pjesë e ndërmarrjes së re të mirëmbajtjes së rrjetit të gazit, ndërtuar...

Shifrat /Të dhënat e prodhimit blegtoral në Fier

Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, publikoi statistikat zyrtare të prodhimit blegtoral në Shqipëri për vitin 2019, sipas të cilave në mbi...

Fier-Lushnje: 128 trajlerë me prodhime bujqësore u eksportuan në dy javët e para të shtatorit

128 trajlerë me prodhime bujqësore janë eksportuar gjatë dy javëve të para të muajit shtator, nga qendrat e grumbullimit në Lushnjë dhe...

Interes per ndertimin e nje impianti eolik ne Seman

Shqipëria po shihet gjithnjë e më shumë si një vend atraktiv për ndërtimin e impianteve eolike për prodhimin e energjisë nga burime...

Shifrat/ Rama shpall vendimin: Zero tatim fitimi për biznesin e vogël dhe zero TVSH deri në 10 mln lekë të reja xhiro

Zero tatim fitimi për biznesin e vogël (deri 14 mln lekë të reja xhiro) dhe zero tvsh deri në 10 mln lekë...

Most Read

Një burrë mes të dyjave, gruas: Më hëngre 80 mln lekë, tani shkon me vëllain tim! Të dashurës: Je gjithçka për mua! (Video)

Sot në emisionin “Pa Gjurmë” u trajtua një histori dashurie mes një vajze 30-vjeçare nga Durrësi (Joana) dhe 50-vjeçarit Bilbil Xhafa nga...

EMRI/ Kush është shqiptari i dyshuar për vrasjen e mësueses në Britani, zbulohen të tjera detaje mbi 36-vjeçarin

Mediat britanike kane zbuluar foton e Koçi Selamajt,36-vjeçarit shqiptar që është a rrestuar në Britani. Ai dyshohet të...

Vrasja e mësueses në Britani/ Arrestohet një 36-vjeçar shqiptar

Një 36-vjeçar shqiptar është a rrestuar në Britani pasi dyshohet se është përfshirë në v rasjen e mësueses Sabina Nessa disa ditë...

Mësim në kohë COVID-i/ Zv/ministrja e Arsimit zbulon skenarët nëse përkeqësohet situata

Zv/Ministrja e Arsimit, Nina Guga, ishte e ftuar pasditen e sotme në studion e “Zona Zero” në Top News ku foli për...