Monday, September 27, 2021
alternatetext
Home Ekonomi

Ekonomi

Fier/ 230 fermerë prodhojnë 100 tonë trangull “Kornishon” për eksport në Austri

230 fermerë në qarkun e Fierit prodhojnë mbi 100 tonë, trangull “Kornishon” ekskluzivisht për eksport në Austri.Ekspertët e bujqësisë i thanë ATSH-së,...

”Shampo Roskoveci”, ja ku e gjeni në Fier

Ditën e djeshme ne publikuam nje lajm per nje shampo te re qe kishte hyre ne treg, ''Shampo Roskoveci", e cila prodhohej...

Nuk do tu besoni syve, del ne shitje Shampo Roskoveci, ja cfare perberje ka

Në Roskovec numërohen rreth 500 mijë rrënjë ullinj, të cilët janë në prodhimtari dhe zënë një siperfaqe rreth 30 % të territorit...

Mbarojnë efektet sezonale, rriten të gjitha valutat në vend

Monedha e përbashkët ka kërcyer mbi 124 lekë ditën e sotme, për herë të parë që na mesi i muajit korrik, teksa...

Hapet në Fier magazina gjigande që ju ofron çmime të lira për artikujt ushqimorë dhe industrial (Foto)

Eshte hapur diten e sotme (24 Gusht 2020) ne Zhupan te Fierit, Cash & Carry ose vendi ku mund te blini produkte...

Nuk e keni marrë ende pagën e luftës, ‘Tatimet’ japin njoftimin e rëndësishëm

Të gjithë qytetarët që nuk kanë përfituar ende nga dy paketat e qeverisë edhe pse janë në listë për të marrë pagat,...

Modeli frymëzues i fermerit myzeqar, 200 ha tokë e mbjellë me kultura të ndryshme bujqësore

Në Grabian të Lushnjës, Franci është një tjetër shembull suksesi i punës në bujqësi. Ai ka studiuar arkitekturë, por “ndërtimi” i tij...

Ja cilat profesione paguhen më shumë në vendin tonë

Kushdo që kërkon të vazhdojë arsimin e lartë, apo të mësojë për një profesion të caktuar, në finale ka si qëllim të...

Të rritesh në kohë krize/ Si lulëzoi ky lloj biznesi brenda periudhës së pandemisë.

Orientimi i burimeve drejt prodhimit të maskave i mundësoi kompanisë së prodhimit të tekstileve, SAM, jo vetëm të kompensonte rënien e porosive...

Hiqet tatimfitimi për bizneset me xhiro deri në 14 milionë lekë

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj deklaroi sot se situata me të cilën po përballemi e ka bërë domosdoshmëri krijimin e...

BE kërkon prodhimet shqiptare – Fieri kryeson me varietetet e shalqirit

Prodhimet bujqësore shqiptare po ndjekin trendin e rritjes pozitive të eksportit, por produkti që po kryeson në këtë sezon është shalqiri.

Iku me gomone në Itali, u kthye me hektarë vreshtash në Daullas të Libofshës (Foto)

Elton Mecon në fshatin Libofshë e njohin të gjithë. Por së fundmi edhe shqiptarët falë vizitës së Kryeministrit Edi Rama, i cili...

Most Read

Një burrë mes të dyjave, gruas: Më hëngre 80 mln lekë, tani shkon me vëllain tim! Të dashurës: Je gjithçka për mua! (Video)

Sot në emisionin “Pa Gjurmë” u trajtua një histori dashurie mes një vajze 30-vjeçare nga Durrësi (Joana) dhe 50-vjeçarit Bilbil Xhafa nga...

EMRI/ Kush është shqiptari i dyshuar për vrasjen e mësueses në Britani, zbulohen të tjera detaje mbi 36-vjeçarin

Mediat britanike kane zbuluar foton e Koçi Selamajt,36-vjeçarit shqiptar që është a rrestuar në Britani. Ai dyshohet të...

Vrasja e mësueses në Britani/ Arrestohet një 36-vjeçar shqiptar

Një 36-vjeçar shqiptar është a rrestuar në Britani pasi dyshohet se është përfshirë në v rasjen e mësueses Sabina Nessa disa ditë...

Mësim në kohë COVID-i/ Zv/ministrja e Arsimit zbulon skenarët nëse përkeqësohet situata

Zv/Ministrja e Arsimit, Nina Guga, ishte e ftuar pasditen e sotme në studion e “Zona Zero” në Top News ku foli për...