Monday, September 27, 2021
alternatetext
Home Ekonomi

Ekonomi

I riu nga Fieri sfidon politikën me fermën e perimeve

Aldo Zeqo 24 vjeç zgjedh të punojë në bujqësi dhe të mos i drejtohet emigrimit. Apeli kundër largimit të të rinjve nga vendi dhe...

Shqiptarët prodhojnë çdo vit e më shumë perime – Kryeson qarku i Fierit

Prodhimi i perimeve në vendin tonë po njeh rritje gjithnjë e më shumë në vitet e fundit. Referuar të dhënave të INSTAT, rezulton se gjatë...

Fermerët e Fierit kërkojnë ndihmë nga shteti (VIDEO)

Në fusha kanë investuar të gjithë pasurinë e tyre por tashmë nuk kanë një treg për të shitur prodhimin e tyre. Në serat e Fierit,...

Fier: Kompanitë e naftës, lumë borxhesh ndaj administratës fiskale

Kompanitë e sektorit të hidrokarbureve rezultojnë debitoret më të mëdha tek administrate e Tatimeve. Sipas një liste të Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve, ndër...

Fier, ulliri pema e bekuar për Myzeqenë (VIDEO)

Në Myzeqe akoma ruhet tradita e përgatitjes së vajit të ullirit me mulli guri. Kjo është një praktikë e vjetër, por cilësia e vajit...

“DUARARTËT “, kooperativa “Myzeqeja 2013”, model suksesi në bujqësi e blegtori

Është një nga deputetet e pakta të parlamentit shqiptar që promovon kulturën, traditën, bujqësinë e zonës ku ajo është deputete, në qarkun e Fierit....

Most Read

Një burrë mes të dyjave, gruas: Më hëngre 80 mln lekë, tani shkon me vëllain tim! Të dashurës: Je gjithçka për mua! (Video)

Sot në emisionin “Pa Gjurmë” u trajtua një histori dashurie mes një vajze 30-vjeçare nga Durrësi (Joana) dhe 50-vjeçarit Bilbil Xhafa nga...

EMRI/ Kush është shqiptari i dyshuar për vrasjen e mësueses në Britani, zbulohen të tjera detaje mbi 36-vjeçarin

Mediat britanike kane zbuluar foton e Koçi Selamajt,36-vjeçarit shqiptar që është a rrestuar në Britani. Ai dyshohet të...

Vrasja e mësueses në Britani/ Arrestohet një 36-vjeçar shqiptar

Një 36-vjeçar shqiptar është a rrestuar në Britani pasi dyshohet se është përfshirë në v rasjen e mësueses Sabina Nessa disa ditë...

Mësim në kohë COVID-i/ Zv/ministrja e Arsimit zbulon skenarët nëse përkeqësohet situata

Zv/Ministrja e Arsimit, Nina Guga, ishte e ftuar pasditen e sotme në studion e “Zona Zero” në Top News ku foli për...