Saturday, October 23, 2021
alternatetext
Home Frymëzim

Frymëzim

Mësimi që i dha një biznesmen djalit të tij dembel që çdo prind duhet ta bëjë

Një biznesmen kishte një djalë dembel, të cilit i pëlqenin vetëm dëfrimet. Biznesmeni donte që i biri të ishte...

“Motrat janë ndoshta marrëdhënia më konkurruese brenda familjes, por pasi motrat ….” / Thëniet më të Bukura të Margaret Mead

Margaret Mead ishte një antropologe kulturore amerikane e cila u shfaq shpesh si autore dhe folëse në masmedia gjatë viteve 1960 dhe...

“Bota është portokalle”, histori që nuk duhet ta lini pa lexuar

Një ditë një burrë pa një grua të moshuar e cila ishte mbështetur në trotuar dhe kishte nevojë për ndihmë. Ai ndali...

“Një shoqëri nuk ka shanse për sukses nëse gratë e saj janë …. ”/ Thëniet më të Bukura të Hosseinit

Khaled Hosseini është një romancier afgano-amerikan dhe ambasador i vullnetit të mirë të UNHCR. Romani i tij debutues Gjuetari i Balonave (2003)...

“Bukuria për një grua bëhet problem vetëm në dy raste: atëherë kur nuk e ka…”/ Thëniet më të Bukura të Belluccit

Pa ekzagjerim, Monica Bellucci është një aktore e mrekullueshme dhe një nga gratë më të bukura në Tokë. Ajo është 56 vjeçe, por kurrë nuk...

“Martesa është një institucion që mbahet në këmbë nga tre libra – libri i dashurisë, libri i gatimit dhe…”/ Thënie për Burrat dhe Gratë

Për kënaqësinë e lexuesve tanë kemi përzgjedhur një koleksion të bukur me thënie për burrat dhe gratë, nga mendjet më të ndritura të kohërave. Jemi...

“Sikurse rrobat e rënda pengojnë lëvizjen e trupit, po ashtu edhe pasuria në para pengon…”/Thëniet më të Bukura Indokineze

Për kënaqësinë e lexuesve tanë kemi përzgjedhur disa prej urtësive më të thella prej kulturës dhe trashëgimisë së një populli që i...

“Shumica e njerëzve nuk arrijnë të kuptojnë se në jetë, nuk është sa para bën, por sa para…”/ Thëniet më të Bukura të Kiyosakit

Robert Toru Kiyosaki është një biznesmen dhe autor Amerikan. Kiyosaki është themeluesi i i një kompani private e arsimimit financiar dhe edukim...

“E vetmja mënyrë sjelljeje me një grua është të …”/ Thëniet më brilante të Oscar Wilde

Oscar Wilde është shkrimtar, poet dhe dramaturg i shquar irlandez. Lindi më 16 tetor 1854 në Dublin dhe v diq në vitin 1900 në...

“Gratë e pëlqejnë një burrë me një të kaluar, por preferojnë një burrë me një të…”/ Thëniet më të Bukura të Mae West

Mae West ishte një aktore amerikane e skenës dhe filmit, dramaturge, skenariste, këngëtare dhe simbol i bukurisë, karriera argëtuese e së cilës...

“Gratë mbi tridhjetë janë në maksimumin e tyre, por burrat mbi tridhjetë janë…”/ Thëniet më të Bukura të Alain Delon

Alain Fabien Maurice Marcel Delon lindur më 8 nëntor 1935 është një aktor dhe biznesmen francez. Ai njihet si një nga aktorët...

“Ata thonë që unë jam i modës së vjetër dhe jetoj në të kaluarën, por ndonjëherë…”/ Thëniet më të Bukura të Seuss

Theodor Seuss Geisel ishte një autor amerikan për fëmijë, karikaturist politik, ilustrues, poet, animator dhe kineast. Ai është i...

Most Read

Prokurorja shqiptare që po përballet me kërcënimet me vdekje në SHBA

Një prokurore shqiptare në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka kërkuar ndihmë për sigurinë e saj, pasi thotë se ka marrë me...

Nismë bamirësie nga nxënësit e shkollës “Liri Gero”, pako me ushqime për familjet në nevojë

Në kuadër të Ditës Botërore të Luftës kundër Urisë, nxënësit e shkollës "Liri Gero" Ne Fier u...

I kërkuan të vendosë maskën, milioneri kinez zemërohet dhe tërheq të gjitha paratë nga banka

Një milioner urdhëroi stafin e bankës të tërhiqte të gjitha kursimet e tij të jetës pasi një roje sigurie iu kërkua të...

Rama pyet ndjekesit ne facebook, e gjeni dot ku eshte ky qytet?

Kryeministri Edi Rama ka postuar në rrjetet sociale disa foto të një qyteti të Shqipërisë, për të cilin ka pyetur qytetarët që...