HomeKuice

Kuice

Armën “në kokë” kushëririt, parandalohet vrasja! Policia prangos 40-vjeçarin

Një 40-vjeçar në fshatin Dorëz të Tiranës ka kanosur me armë zjarri kushëririn e tij. Fatmirësisht falë ndërhyrjes në kohë të policisë, është bërë e mundur parandalimi i përshkallëzimit të situatës dhe prangosja e 40-vjeçarit. Ndërkohë materialet proceduriale i kanë kaluar Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit...

Primaret në PD, zbulohet kandidati i parë për Fierin: Kam vendosur të marr pjesë në garë sepse e ndjej detyrim qytetar dhe politik

Evdar Kodheli është kandidati i parë që konfirmon pjesëmarrjen e tij në garën për Primaret në qarkun e Fierit. Ai shprehet se ka vendosur të kandidojë pasi e ndjen si detyrim qytetar dhe politik, ndërsa shton se gara është ajo që përzgjedh më të mirin,...
spot_img

Keep exploring

Testoni mprehtësinë tuaj dhe gjeni djalin në këtë foto

Gjetja e mënyrave të reja për të sfiduar trurin tonë është tepër efektive për...

Gjeni cila hije i përshtatet maces

Kur kemi kohë të lirë shumë prej nesh mund të zgjidhin lojëra të ndërlikuara...

Testoni mprehtësinë tuaj dhe gjeni 2 ndryshimet në këtë foto

Gjetja e mënyrave të reja për të sfiduar trurin tonë është tepër efektive për...

Sa numra shikoni në këtë foto ?

Ne varemi çdo ditë nga aftësitë tona të të menduarit kritik. Ato na ndihmojnë...

Gjeni cila gotë ka më shumë ujë

Ka teste të ndryshme që luajnë me inteligjencën tonë dhe na bëjnë të kuptojmë...

Mendoni se jeni mjeshtëri i matematikës? Provojeni këtë ushtrim

Ka disa enigma sfiduese matematikore që as ata që studiojnë për matematikë mund ta...

Cila nga tullumbacet në foto ndodhet më lart se të tjerat?

Shkencëtarët besojnë se enigmat dhe lojërat e trurit mund të përmirësojnë mënyrën e funksionimit...

Testoni mprehtësinë tuaj vizuale dhe gjeni 2 ndryshimet në këtë foto

Gjetja e mënyrave të reja për të sfiduar trurin tonë është tepër efektive për...

Cili prej filxhanëve mbushet me kafe ?

Ekzistojnë shumë lloje enigmash që na lejojnë të stërvitim mendjen dhe të përmirësojmë aftësitë...

Vëmendje! Sa 5-a shikoni në këtë foto?

Ka shumë mënyra për t’u argëtuar me fëmijët tuaj përveç video-lojrave të zakonshme ose...

Nëse nuk e gjeni për 25 sekonda se çfarë shkruhet në këtë foto, ju keni shikim të dobët

Enigmat me imazhe të fshehta janë një mjet i mrekullueshëm për të kontrolluar aftësitë...

Cila është përgjigjia e saktë e këtij ushtrimi a, b apo c?

Studimet kanë treguar se enigmat kanë efekte vërtet të dobishme në trurin tuaj. Ata...

Latest articles

Armën “në kokë” kushëririt, parandalohet vrasja! Policia prangos 40-vjeçarin

Një 40-vjeçar në fshatin Dorëz të Tiranës ka kanosur me armë zjarri kushëririn e...

Primaret në PD, zbulohet kandidati i parë për Fierin: Kam vendosur të marr pjesë në garë sepse e ndjej detyrim qytetar dhe politik

Evdar Kodheli është kandidati i parë që konfirmon pjesëmarrjen e tij në garën për...

Policia e Fierit me “dorë të hekurt”, bën namin me heqje patentash

Policia Rrugore Fier/ Kontrolle nga Policia Rrugore, të përqendruara në drejtim të shkeljeve që...

Ilir Meta “hedh dritë” mbi historinë e tij të dashurisë: Ja si u njoha me Monikën, falenderoj PS-në!

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka treguar njohjen e tij me bashkëshorten...