HomePsikologji

Psikologji

Armën “në kokë” kushëririt, parandalohet vrasja! Policia prangos 40-vjeçarin

Një 40-vjeçar në fshatin Dorëz të Tiranës ka kanosur me armë zjarri kushëririn e tij. Fatmirësisht falë ndërhyrjes në kohë të policisë, është bërë e mundur parandalimi i përshkallëzimit të situatës dhe prangosja e 40-vjeçarit. Ndërkohë materialet proceduriale i kanë kaluar Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit...

Primaret në PD, zbulohet kandidati i parë për Fierin: Kam vendosur të marr pjesë në garë sepse e ndjej detyrim qytetar dhe politik

Evdar Kodheli është kandidati i parë që konfirmon pjesëmarrjen e tij në garën për Primaret në qarkun e Fierit. Ai shprehet se ka vendosur të kandidojë pasi e ndjen si detyrim qytetar dhe politik, ndërsa shton se gara është ajo që përzgjedh më të mirin,...
spot_img

Keep exploring

Arsyet pse çdo gjë pranë detit ju qetëson

Plazhi mund të jetë i dobishëm për ne, emocionalisht dhe fizikisht. Deti është kura...

Gjërat që prindërit kanë bërë fshehtas për t’i lehtësuar jetën fëmijëve

Prindërit na kanë dhënë kaq shumë gjëra gjatë jetës. Që para se të dilnim...

Dilema e përjetshme, më mirë vetëm apo në shoqëri të keqe ?

Proverbi nuk lë vend për dyshime: më mirë vetëm sesa në shoqëri të keqe....

A keni dëgjuar për sindromën e folesë bosh? (Kur fëmijët largohen nga shtëpia)

Më lejoni të përmend së pari se kjo Sindromë është një term jozyrtar dhe...

Mësoni të kujdeseni për shpirtin tuaj, më shumë sesa për pamjen!

Përgatiti Esmeralda Birçaj, eksperte e shëndetit mendor Mos i kushtoni aq shumë vëmendje pamjes tuaj....

Latest articles

Armën “në kokë” kushëririt, parandalohet vrasja! Policia prangos 40-vjeçarin

Një 40-vjeçar në fshatin Dorëz të Tiranës ka kanosur me armë zjarri kushëririn e...

Primaret në PD, zbulohet kandidati i parë për Fierin: Kam vendosur të marr pjesë në garë sepse e ndjej detyrim qytetar dhe politik

Evdar Kodheli është kandidati i parë që konfirmon pjesëmarrjen e tij në garën për...

Policia e Fierit me “dorë të hekurt”, bën namin me heqje patentash

Policia Rrugore Fier/ Kontrolle nga Policia Rrugore, të përqendruara në drejtim të shkeljeve që...

Ilir Meta “hedh dritë” mbi historinë e tij të dashurisë: Ja si u njoha me Monikën, falenderoj PS-në!

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka treguar njohjen e tij me bashkëshorten...