HomeTurizëm

Turizëm

Armën “në kokë” kushëririt, parandalohet vrasja! Policia prangos 40-vjeçarin

Një 40-vjeçar në fshatin Dorëz të Tiranës ka kanosur me armë zjarri kushëririn e tij. Fatmirësisht falë ndërhyrjes në kohë të policisë, është bërë e mundur parandalimi i përshkallëzimit të situatës dhe prangosja e 40-vjeçarit. Ndërkohë materialet proceduriale i kanë kaluar Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit...

Primaret në PD, zbulohet kandidati i parë për Fierin: Kam vendosur të marr pjesë në garë sepse e ndjej detyrim qytetar dhe politik

Evdar Kodheli është kandidati i parë që konfirmon pjesëmarrjen e tij në garën për Primaret në qarkun e Fierit. Ai shprehet se ka vendosur të kandidojë pasi e ndjen si detyrim qytetar dhe politik, ndërsa shton se gara është ajo që përzgjedh më të mirin,...
spot_img

Keep exploring

Darëzezë, përgatitjet e fundit për hapjen e sezonit të ri turistik

Diten e neserme ne oren 09:00 Bashkia Fier do te celi sezonin e ri...

Doni te vizitoni Parkun Arkeologjik te Apolonise? Keto jane cmimet e biletave

Nje njoftim i rendesishem i Parkut Arkeologjik Apolonia per vizitoret qe preferojne vizitat ne...

Çelet sezoni i ri turistik në plazhin e Semanit (Foto)

Mes aktiviteteve të ndryshme është çelur zyrtarisht sezoni turistik në plazhin e Semanit. Te...

Ky është projekti për transformimin e banjave të Bënjës në Përmet (Foto)

Banjat e famshme me ujëra termale në Bënjë të Përmetit do t’i nënshtrohen një...

Apolonia qyteti i diellit, shkëlqen edhe në ditët e ftohta të Janarit (Video)

Vizitorët janë rralluar, por punonjësit e përhershëm të saj janë aty. Kjo është periudha...

Drejtoresha e Parkut Arkeologjik të Apolonisë, Durmishaj: 28 600 turistë vizitorë gjatë këtij 10 mujori

Parku Arkeologjik i Apolonisë u vizitua nga 28 600 turistë gjatë 10-mujorit të 2021. Kështu...

Mbi 390 mijë vizitorë në 4 muajt e fundit në Divjakë

Parku Kombëtar i Divjakës, ku harmonizohen bukur dielli, deti dhe pylli po tërheq gjithnjë...

8 milionë lekë bakshish për një kamarier gjatë sezonit veror?! Shifrat që “shokuan” studion

Sot në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon u diskutuan disa prej problematikave më...

Ermal Meta reklamë bukurive shqiptare: Hajdeni në çdo stinë, nuk do pendoheni

Këngëtari i njohur, Ermal Meta, ka thënë gjithmonë me krenari se është shqiptar, edhe...

Anxhi vajza që ngjitet në maja dhe promovon atdheun (Video)

Kryeministri Edi Rama ka publikuar sot një video të Anxhit, një vajze e cila...

Udhëtim nëpër Shqipëri/ Gazetarja e huaj që do reklamojë vendin tonë te francezët

Një nga gazetaret më të njohura të turizmit në Francë, Saliha Hadj-Djilani ka bërë...

Latest articles

Armën “në kokë” kushëririt, parandalohet vrasja! Policia prangos 40-vjeçarin

Një 40-vjeçar në fshatin Dorëz të Tiranës ka kanosur me armë zjarri kushëririn e...

Primaret në PD, zbulohet kandidati i parë për Fierin: Kam vendosur të marr pjesë në garë sepse e ndjej detyrim qytetar dhe politik

Evdar Kodheli është kandidati i parë që konfirmon pjesëmarrjen e tij në garën për...

Policia e Fierit me “dorë të hekurt”, bën namin me heqje patentash

Policia Rrugore Fier/ Kontrolle nga Policia Rrugore, të përqendruara në drejtim të shkeljeve që...

Ilir Meta “hedh dritë” mbi historinë e tij të dashurisë: Ja si u njoha me Monikën, falenderoj PS-në!

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka treguar njohjen e tij me bashkëshorten...