Monday, June 21, 2021
Home Uncategorized

Uncategorized

Fieraku Mikel Hodaj, triumfon në ndeshjen e parë në boksin profesionist.

Mbrëmjen e djeshme në Calais të Francës, 19 vjeçari fierak Mikel Hodaj ka zhvilluar ndeshjen e parë në boksin profesionist. Përballë tij ka qenë...

Ishte pjesë e Kombëtares, 20- vjeçari nga Fieri zbulon historinë e jashtëzakonshme

Historia e tij është e veçantë, megjithatë ashtu si të gjithë shqiptarët zemra e tij rreh kuq e zi. Kadri Meraj, sulmuesi 20-vjeçar i...

Fieraku David Ferko, një emër i ri i boksit profesionist (Foto+Video)

Boksit shqiptar  i eshte shtuar edhe nje doreze e sukseshme, qe premton shume. Ai eshte fieraku David Ferko, vetem 18 vjec.  Davidi ka 6 vjet...

Devolli: Apoloninë e ka marrë peng Kokëdhima

Bledar Devolli njihet për deklaratat e tij “pa doreza” dhe të tilla kanë qenë gjatë emisioinin “E hëna sportive” në RTSH. Ai ka folur edhe...

Tomori surprizon Apoloninë, 3 gola për 4 minuta.

Skuadra e Tomorit ka surprizuar Apoloninë në Fier, duke realizuar 3 gola në 4 minuta. Në një stadium  të boshatisur, fierakët shënuan 2 herë në...

Apolonia, ekip transfertash

Në transfertën e renditjes së grupit B, Apolonia mban vendin e tretë pas gjashtë javëve të para. Vetëm Tirana dhe Bylis, dy ekipet e...

Kashami denoncon: Policia po na masakron

Fituesi mund të mos gjykohet, por që fituesi ankohet. Kështu ngjan në futbollin tonë. Rasti më i fundit vjen nga Kategoria e Parë, saktësisht...

Apolonia tregon ”muskujt”, Kamza i dorëzohet

Skuadra e Apolonise ne basketboll per femra nuk e ka diskutuar fitoren me Kamzen, teksa ka fituar ne tri perioda dhe barazuar ne te...

Parku në pyllin e Levanit, PD dhe LSI votojnë kundër

Në mbledhjen e Këshillit të Bashkisë, në përputhje me Planin e Përgjithshëm Vendor të Bashkisë Fier, të miratuar me vendim të Këshillit të Ministrave,...

“Tirana Trophy 2017”, dy medalje ari për sportistët e Apolonisë

Në ambientet e Pallatit të Sportit “Asllan Rusi” u zhvillua edicioni i “Tirana Trophy” në Taekwondo, i organizuar nga “Qendra Taekwondo”.   Në këtë kompeticion morën...

Gazetari Reis Çiço përlot vajzën nga Fieri (VIDEO)

  Sara dhe Jonela kanë ftuar Bleonën, një vajzë nga Fieri, në rubrikën “Ka një mesazh për ty” në “E Diela Shqiptare”, moderuar nga Ardit...

Reagon trajneri i Apolonisë: Si nuk ju ha mortja

Trajneri i Apolonisë, Ndriçim Kashami që u nxorr me forcë nga pankina, gjatë ndeshjes Turbina- Apolonia, ka reaguar për herë të parë. Me anë të...

Most Read

Nesër, solstici veror, kur ndodh dhe si ndikon në jetën e njeriut në Tokë

21 qershori është dita më e gjatë e vitit, e cila shënon edhe fillimin e stinës së verës në hemisferën veriore. Ky...

E rëndë / Bie nga fiku, ndërron jetë 17 vjeçarja

Një vajzë 17-vjeçe ka ndërruar jetë pasditen e sotme në Lushnje pasi aksidentalisht ka rënë nga pema. Ngjarja ka ndodhur në fshatin...

Degradon situata, vëllezërit heqin rripat e pantallonave (Video)

Të ftuar në seancën e ndërmjetësimit “Shihemi në Gjyq” tek E Diela Shqiptare kanë qenë dy vëllezër të cilët prej kohësh janë...

Debat me tone të ashpra: Eduardi e quan vëllain monstër, nuk do ta shohë me sy…

Të ftuar në rubrikën “Shihemi në Gjyq” kanë qenë të ftuar Eduardi dhe Gramozi, dy vëllezër të...