Monday, January 17, 2022
Home Aktualitet Dhunohet monumenti i 100-vjetorit të Pavarësisë në Tiranë (Foto)

Dhunohet monumenti i 100-vjetorit të Pavarësisë në Tiranë (Foto)

alternatetext

Monumenti i Pavarësisë në parkun “Rinia” në Tiranë është dhunuar dhe dëmtuar nga persona të cilët i kanë vjedhur pllakat e metalit për t’i shitur për skrap.

Siç shihet dhe nga pamjet e mëposhtme, pllakat anësore në pjesën e poshtme të monumentit janë çmontuar dhe janë hequr.

Ky akt i shëmtuar vjen në vigjilje të festave të Nëntorit, ku persona të papërgjegjshëm në vend që të nderojnë objektet simbolike në funksion të kësaj feste patriotike mbarëkombëtare, zgjedhin t’i dëmtojnë ato për përfitime meskine.

Kujtojmë se monumenti i Pavarësisë u vendos në parkun “Rinia”, në 100 vjetorin e shpalljes së pavarësisë në vitin 2012. Ai u ndërtua nga arkitektët Visar Obrija dhe Kai Kiklas.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

“Isha i papjekur”, pas deklaratës së vjehrrit i kthehet nusja: 70 vjeç u poqe?! (Video)

Petriti ka sjellë në një seancë ndërmjetësimi nusen e djalit Albanën. Konflikti mes tyre ka lindur kur nusja i ka kërkuar që të largohet...

“O unë, ose ti aty! Ti ke shumë shpenzime se je i sëmurë”, nusja i drejtohet vjehrrit (Video)

Petriti ka sjellë në seancë ndërmjetësimi të birin në rubrikën “Shihemi në Gjyq” në “E diela shqiptare”, por ai nuk ka pranuar. Në vend...

“Do ta kesh tradhtuar”, 35 vjeçarja tregon çfarë i tha polici kur denoncoi dhunën e ish-bashkëshortit (Video)

Kalvari i gjatë i vuajtjeve të Aurorës ka nisur qëkur ishte fëmijë 10 vjeçe. Në adoleshencë ajo pranoi që të martohej me një burrë...

“Turp që një parti e djathtë drejtohej nga një ish-komunist” – Agron Kapllanaj tregon çfarë i tha mjekja fierake për Berishën: Djemtë me flokë...

Kreu i Partisë Demokratike për Qarkun e Fierit, Agron Kapllanaj gjatë takimit të kryedemokratit Basha me simpatizantët e kësaj force politike në këtë qytet...

Recent Comments